Dnia 10.12.2009r. (tj. czwartek), w Internacie przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach, odbył się „chrzest” nowoprzybyłych mieszkańców. Na to wydarzenie zaproszono Dyrektora Szkoły, Pana Antoniego Salachę, a także byłych i obecnych opiekunów tejże placówki. ( Pani Iwona Biernacka, Pani Mariola Ochałek, Pani Maria Kiełtyka i Pan Jerzy Woźniak).

W tym roku, uczniowie musieli wykazać się odwagą, sprytem i inteligencją. Musieli podjąć się trudnych zadań.
      Na początku trafiliśmy do salonu piękności, gdzie dziewczęta z klas II, przygotowały dla nas piękny makijaż. Zostaliśmy umalowani farbami plakatowymi, natomiast na czole wypisano nam drukowanymi literami „KOT”. Nie obyło się bez fryzjera, który wykonał perfekcyjne fryzury. Na naszych głowach, znalazły się mikstury, wykonane przez starszych kolegów.
     Po odnowie, przeszliśmy do kolejnych zadań. Musieliśmy wypić mleko i zjeść miód z talerza, bez pomocy rąk. Po pysznościach, musieliśmy wyciągnąć z mąki, używając tylko klejących się od miodu twarzy, cukierki. Po zakończeniu ćwiczeń, cali biali z mąki, ale z uśmiechem na twarzy, zostaliśmy pasowani przez Dyrektora i nasze koleżanki, przyrządami kuchennymi. Otrzymaliśmy certyfikat, dzięki któremu zostaliśmy pełnoprawnymi mieszkańcami Internatu.
      Uważam, że ten „chrzest” był bardzo udany, ponieważ panowała przyjemna atmosfera, dzięki której, wszyscy świetnie się bawili. Miejmy nadzieję, że kolejne otrzęsiny, przebiegną w podobnej atmosferze.

Recenzja napisana przez Małgorzatę Brągiel