W dniu 28 października nasz szkolny zespół taneczny pod opieką pani Wicedyrektor Agnieszki Wójcik udał się do Gimnazjum w Sowinie, aby wziąść udział w turnieju tańca towarzyskiego organizowanego w ramach projektu Integracji Społecznej. W turnieju, który prowadził pan A. Berkowicz wzięli  udział: tancerze Studia Tańca „ Podkarpacie” w Jaśle, przedstawiciele szkół podstawowych; w grupach wiekowych klas od I – III, od IV – VI, gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Swoje umiejętności prezentowały też zespoły hip – hopowe: „ Street Elite”, „ Show Dance”, przygotowywane przez pana T. Berkowicza.  Tancerze z naszej szkoły rywalizowali zarówno zespołowo jaki i  w parach.

Podczas całej imprezy panowała wspaniała, gorąca atmosfera. Swoją obecnością turniej zaszczycili również przedstawiciele gminy  i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołaczycach. Poszczególne kategorie taneczne były oceniane przez profesjonalne jury. Jednak najmilszą informacją dla naszego zespołu było ogłoszenie wyników, kiedy okazało się, że zajęliśmy I miejsce w kategorii zespołów tanecznych. Przywieźliśmy dumnie do szkoły piękną statuetkę. Każdy z uczestników otrzymał też  pamiątkowy dyplom, a osoby biorące udział w turnieju par także okolicznościowe medale. Na koniec imprezy wszyscy mieli możliwość wzmocnić siły i wymienić doświadczenia podczas przygotowanego przez gospodarzy smacznego poczęstunku. W wyborowych humorach wróciliśmy do domu, czekając z niecierpliwością na kolejne turnieje taneczne i z nowym zapałem do treningów. Bo przecież tylko „ ćwiczenie czyni mistrza…”