11 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs literacko - plastyczny "Maria Skłodowska-Curie - Geniusz i obsesja" pod hasłem: „Silna kobieta to ta, która wie czego chce." Celem konkursu było zapoznanie uczniów z biografią Marii Skłodowskiej–Curie, popularyzacja jej osiągnięć naukowych, szerzenie wiedzy na temat polskiej noblistki, rozwijanie zainteresowań młodzieży przedmiotami ścisłymi, kształtowanie postaw twórczych wśród młodzieży oraz odkrywanie młodych talentów.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych Powiatu Jasielskiego oraz Gminy Brzostek. Odbywał się pod patronatem Starosty Jasielskiego. Prace były oceniane zgodnie z wytycznymi określonymi w regulaminie konkursu.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów w dwóch kategoriach:
Kategoria plastyczna:
I MIEJSCE – Patrycja Iwanicka (Szkoła Podstawowa w Kołaczycach)
II MIEJSCE – Milena Nocek (Szkoła Podstawowa w Kołaczycach)
III MIEJSCE – Michał Świdrak (Zespół Szkół Społecznych w Lublicy)
Wyróżnienie:
1. Laura Potocka (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle)
2. Filip Gardzina (Szkoła Podstawowa nr 11 w Jaśle)
3. Patrycja Minior (Szkoła Podstawowa w Cieszynie)
Kategoria literacka:
I MIEJSCE - Bartosz Charchut (Szkoła Podstawowa w Brzostku)
II MIEJSCE - Zuzanna Więcek (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle)
II MIEJSCE - Anna Czech (Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle)
III MIEJSCE - Kalina Rączka (Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle)
Wyróżnienie:
1. Maja Pogorzelska (Szkoła Podstawowa w Brzyskach)

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach.
  Po krótkiej prezentacji, która przybliżyła postać patronki naszego liceum nagrodzeni mieli możliwość przedstawić fragmenty swoich prac.
  Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie składamy gratulacje!