W dniach od 5 do 8 lipca w ramach realizowanego Projektu Integracji Społecznej członkowie grupy tanecznej naszej szkoły wzięli udział wraz z grupą taneczną z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Sowiny  w warsztatach tanecznych w miejscowości Sabinov na Słowacji. Pod opieką pani wicedyrektor Agnieszki Wójcik oraz Pana Adama Iwanickiego w niedzielny poranek 5 lipca wszyscy wyruszyli pełni zapału do nauki tańca, by około południa dotrzeć na miejsce, gdzie czekał już na nich trener Pan Adam Berkowicz.  Przez prawie 4 dni pobytu towarzyszyła nam piękna, prawdziwie letnia pogoda.

Oprócz codziennych, treningowych zajęć tanecznych, był też czas na wspólne zajęcia integracyjno-sportowe, wyjścia na basen miejski, celem zregenerowania sił, drobne zakupy, dyskotekę, czy wesołe grillowanie. W ostatnim dniu pobytu odbyła się też krajoznawcza wycieczka do miasta Koszyce, gdzie można było podziwiać zabytki miasta, m.in. słynną grającą fontannę, w której nawet niektórzy uczestnicy warsztatów mieli okazję zażyć kąpieli oraz zjeść smaczną pizzę i lody. W czasie zajęć tanecznych na sali uczestnicy zgłębiali tajniki figur i kroków: salsy, samby, jive czy walca angielskiego. Szlifowali pod czujnym okiem trenera technikę taneczną, powstawały kolejne choreografie taneczne. Choć zmęczeni ale pełni humoru wróciliśmy 8 lipca do domów, żałując, że pobyt był tak krótki.