We wtorek, 23 czerwca na Kołaczyckich Błoniach odbyła się gminna prezentacja realizacji Programu Integracji Społecznej. Wszystkie organizacje, instytucje, szkoły biorące udział w programie przedstawiły efekty swoich działań.

Nasza szkoła przygotowała stoisko prezentujące zdjęcia z realizacji czterech działań, prezentacje multimedialne, broszurę oraz pokazy artystyczne. Koordynatorzy szkolnych projektów: p. Agnieszka Wójcik, p. Renata Makara, p. Maria Garduła – Śniegowska i p. Adam Iwanicki przedstawili pokrótce realizowane przez szkołę działania i ich efekty. Podkreślili korzyści, które przyniosła uczniom i środowisku lokalnemu realizacja Programu Integracji Społecznej.
          Na scenie zaprezentowała się szkolna grupa taneczna w energicznej cha-chy i spokojnej rumbieCzłonkowie grupy teatralnej przygotowali wiązankę piosenek cygańskich. Barwne stroje „cyganek”, skoczne rytmy piosenek porwały zebraną na Kołaczyckich Błoniach publiczności, która razem z „cyganami” podśpiewywała „jadą wozy kolorowe…”.

24 czerwca odbyły się Podkarpackie Targi Usług Społecznych, w czasie których zaprezentowało się 50 gmin z województwa podkarpackiego uczestniczących w Programie Integracji Społecznej.
          Uroczystości rozpoczęły się na Kołaczyckim Rynku powitaniem zaproszonych gości i zasadzeniem Drzewa Papieskiego, po czym barwny korowód z towarzyszeniem orkiestr dętych przeszedł na Kołaczyckie Błonia, gdzie miały miejsce prezentacje gmin i występy artystyczne.
          Nasza szkoła zaznaczyła swoją obecność na uroczystości, prezentując zdjęcia z realizacji działań oraz piosenki cygańskie w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej.