17 czerwca w Gimnazjum nr 1 w Jaśle odbył się Międzyszkolny Przegląd Taneczny organizowany przez Studio Tańca „ Podkarpacie”, prowadzone przez p. Adama Berkowicza. Do tanecznej rywalizacji stanęły zarówno zespoły taneczne, jak też indywidualne pary  uczęszczające na zajęcia w Studio Tańca „ Podkarpacie”. Jako pierwsi wystąpili najmłodsi tancerze z przedszkoli i szkół podstawowych, a następnie tancerze klubowi ze Studia Tańca. Każda para prezentowała tańce standardowe i latynoamerykańskie, które były oceniane przez profesjonalne jury, w skład którego wchodziła również p. Wicedyrektor Agnieszka Wójcik.

W przeglądzie wzięła udział także nasza szkolna formacja tańca towarzyskiego, prezentując trzy tańce latynoamerykańskie: rumbę, cha-chę oraz mambo. Występ naszej grupy spotkał się z dużym aplauzem publiczności, w skład której wchodzili też uczniowie klas: I b i II b wraz z wychowawcami. Poza naszym zespołem występowała grupa taneczna z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sowinie oraz grupa „Street Elite”, prezentująca układy hip- hopu. Należy również dodać, że swoje umiejętności taneczne w Studio Tańca „ Podkarpacie” rozwijają nasi uczniowie: Joanna Jedziniak, Magdalena Salacha oraz absolwentka naszego liceum Sabina Chomiszczak, które oprócz pokazu zespołowego rywalizowały w parach indywidualnych i hip – hopie. Całej imprezie towarzyszyła fantastyczna atmosfera zabawy i zdrowej rywalizacji.  Na koniec organizatorzy i  członkowie jury wręczyli uczestnikom dyplomy i piękne medale. Nasza szkolna formacja przywiozła miłe wspomnienia oraz piękne dyplomy, mając nadzieję, że nie jest to ostatnia tego typu impreza taneczna.

Zapraszamy do obejrzenia galerii