6 listopada 2023 r. (poniedziałek) w Krośnie Karolina, Julia, Justyna, Weronika, Bartosz oraz Maciej wzięli udział w między powiatowym konkursie na temat życia Mikołaja Kopernika oraz wiedzy o Układzie Słonecznym. Na konkursie, który odbył się w formie quizu na platformie Kahoot, nasi uczniowie wykazali się nieprzeciętną wiedzą na temat astronomii.

W kolejnym dniu uczniowie wzięli udział w konferencji "Nic piękniejszego niż niebo... 2023 rokiem Mikołaja Kopernika", na której wysłuchali kosmicznie ciekawych wykładów doktoranta UJ Piotra Guzika, pani Beaty Wygonik- Wronka, Pana Romana Klary oraz Franciszka Zająca. Konferencja odbyła się na terenie kampusu uczelni Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie, zatem uczniowie mogli wczuć się w rolę studentów i posłuchać ciekawych wykładów. Na konferencji miało miejsce także wręczenie nagród laureatom poniedziałkowego konkursu. Oto miejsca które zajęci nasi uczniowie:

I miejsce - Julia Kowalska (klasa IIc)
III miejsce - Karolina Wojdyła ( klasa IIb)
IV miejsce - Weronika Lechwar ( klasa IIc)
VI miejsce - Justyna Krupka ( klasa IIc)

To naukowe wydarzenie na pewno zostanie długo w pamięci uczniów!
Organizatorem konkursu i konferencji naukowej PCEN Krosno, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie oraz Szkoła Podstawowa im. Stanisława Greli we Wrocance.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!