W dniu 5 czerwca 2009 r. ( piątek)  młodzież naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym pod przewodnictwem Dyrektora wzięła udział w uroczystościach diecezjalnych w Rzeszowskiej Katedrze związanych z 30 rocznicą pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski oraz 18. rocznicą pobytu Papieża-Polaka w Rzeszowie. Podczas tej uroczystości Ksiądz Biskup Kazimierz Górny udzielił swojego błogosławieństwa tym wszystkim, którzy pielęgnują w szkołach pamięć o osobie i nauczaniu Jana Pawła II i pragnąć nadal to czynić włączając  się formalnie do „ budowy żywego pomnika Jana Pawła II „ czyli do realizacji programu edukacyjnego pt. „ Żywe Kamienie”.

Chęć przystąpienia do tego programu zadeklarowała też nasza szkoła i  dołączyła do 115 innych szkół diecezji rzeszowskiej. Tym samym w swojej pracy wychowawczej z młodzieżą będziemy starali się systematycznie odwoływać do osoby Papieża Polaka i jego nauczania oraz realizować zadania przewidziane w programie. Oficjalne rozpoczęcie programu „ budowy żywego pomnika Jana Pawła II” dokonało się właśnie 5 czerwca podczas Mszy św. o godz. 19.00, podczas której deklaracje szkół zostały przyniesione i złożone na ołtarzu wraz z darami ofiarnymi.  Jan Paweł II nadal jest tą osobą, daną naszemu pokoleniu, która już łączy i może nadal łączyć wszystkich w apostolstwie i promocji dobra, szacunku oraz stawianiu zdecydowanej zapory demoralizacji.  Po zakończonej Mszy św. młodzież wraz z opiekunami udała się na poczęstunek i krótkie spotkanie integracyjne, podczas którego można było poznać się wzajemnie  i wymienić poglądy na temat idei programu. Mamy nadzieję, że młodzież naszej szkoły aktywnie włączy się w realizację „ programu papieskiego”, kontynuując pamięć o Janie Pawle II „Wielkim”.