Wystawa "Wysiedlenie i zburzenie miasta Jasła 1944." Bruksela. W dniach 23-27 kwietnia 2023 roku uczennice naszej szkoły Adriana Maziarz i Natalia Zdziarska wraz z opiekunem Panią Agnieszką Olszewską brały udział w wycieczce do Brukseli na zaproszenie Pana starosty Adama Pawlusia. W Parlamencie Europejskim z inicjatywy europosła Pana Bogdana Rzońcy (PiS) otwarto wystawę o wysiedleniu, splądrowaniu i zburzeniu Jasła przez Niemców w czasie II wojny ś Uczestniczyli w niej Europarlamntarzyści, władze państwowe, samorządowe oraz liczni goście.

  Reprezentacja naszego liceum miała również możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem Europarlamentu oraz zwiedzania centrum Brukseli wraz z przewodnikiem. Poznała historię Belgii. Zobaczyła m.in. historyczne centrum Brukseli, w tym Grand Place z monumentalnym, gotyckim ratuszem oraz katedrę św. Michała i św. Guduli.

https://www.tvp.info/69428871/w-parlamencie-europejskim-w-brukseli-otwarto-wystawe-o-spladrowaniu-i-zburzeniu-jasla-przez-niemcow

http://www.wirtualnejaslo.pl/artykul/wystawa_o_zniszczeniu_jasla_w_parlamencie_europejskim/18915/

Our website is protected by DMC Firewall!