„Maturzyści – dopiero co rozpoczynaliście naukę w naszym Liceum, a już przychodzi żegnać się wam ze szkołą…”

24 maja 2009 r. nadszedł dzień, w którym uczniowie klas trzecich odebrali świadectwa ukończenia szkoły.
       Część oficjalną uroczystości rozpoczęło wprowadzenie  sztandaru i odśpiewanie hymnu. Następnie odbyła się ceremonia przekazania sztandaru przez poczet składający się z uczniów klas trzecich młodszym kolegom.
       Podczas uroczystej akademii pan dyrektor Antoni Salacha wręczył listy gratulacyjne rodzicom oraz nagrody i dyplomy absolwentom, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, a także zapisali się na kartach historii szkoły.
       W dalszej części koledzy i koleżanki z klas drugich pożegnali swoich starszych kolegów słowami poezji L. Staffa, W. Szymborskiej przeplatanej piosenkami R. Rynkowskiego, E. Gepert, Sz. Wydry.
       Życzymy wam zdania matury, dostania się na wymarzone studia, wielu sukcesów życiowych… POWODZENIA.