W dniu 21.04.2009 r. odbył się  I Wiosenny Turniej Piłki Nożnej chłopców szkół średnich o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach.  W zawodach zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego  Adama Iwanickiego i Artura Gałuszkę rozgrywanych  na obiekcie „Orlik” w Kołaczycach wzięły udział wszystkie szkoły średnie z powiatu jasielskiego. Uroczyste otwarcie turnieju dokonał Dyrektor Szkoły mgr Antoni Salacha. O zwycięstwo walczyło 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Po zakończeniu rozgrywek grupowych wyniki przedstawiały się następująco:

1. ZS Nowy Żmigród   12 punktów
2. ZS NR 4 w Jaśle      9
3. II LO Jasło                 6
4. I LO Jasło                  3
5. ZS NR 2 w Jaśle       0

1. ZS Trzcinica              12 punktów
2. ZSP Kołaczyce          9
3.ZS Nr 5 w Jaśle          6
4.ZS NR 1w Jaśle          3
5.ZS NR 3 w Jaśle         0

Do półfinałów awans wywalczyły 4 drużyny:
• ZS Trzcinica
• ZS Kołaczyce
• ZS Nowy Żmigród
• ZS NR 4 w Jaśle

Wyniki półfinałów przedstawiały się następująco:
• ZS Nowy Żmigród : ZS Kołaczyce  1 : 3
• ZS NR 4 w Jaśle : ZS Trzcinica       0 : 3

W rozgrywkach finałowych o miejsce III zmierzyły się zespoły ZS Nowy Żmigród i ZS NR 4 w Jaśle. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny ZS NR 4 w Jaśle 3:2.

W Wielkim finale spotkały się zespoły ZS Trzcinica oraz  ZSP Kołaczyce. Po zaciętym spotkaniu mecz zakończył się zwycięstwem ZS Trzcinica 2:0.                                                                                                  Najlepszym zawodnikiem turnieju został Sławomir Zegarowski z ZS Trzcinica, najlepszym bramkarzem Marcin Gajda z ZSP Kołaczyce, a królem strzelców Karol Klich z ZS Nowy Żmigród. Zwycięskie drużyny otrzymały z rąk Dyrektora Szkoły puchary, a wyróżnieni zawodnicy pamiątkowe statuetki.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. ZS Trzcinica
2. ZSP Kołaczyce
3. ZS Nr 4 w Jaśle
4. ZS Nowy Żmigród
5. ZS Nr 5 w Jaśle
6. II LO w Jaśle
7. ZS Nr 1 w Jaśle
8. I LO w Jaśle
9. ZS Nr 2 w Jaśle
10. ZS Nr 3 w Jaśle

Zwycięskie drużyny grały w następujących składach

ZS Trzcinica
Mateusz Kukowski, Hubert Wiewiórski, Patryk Szufnarowski, Artur Żuraw, Sławomir Zegarowski, Patryk Skórski, Szymon Martowicz, Mariusz Myśliwiec, Maciej Kurdziel, Paweł Setlak, Dariusz Brągiel, opiekun Łukasz Rydarowicz

ZSP Kołaczyce
Marcin Gajda, Wiktor Szukała, Kamil Barański, Dawid Skicki, Szymon Grzesiak, Jarosław Szarek, Łukasz Ryndak, Damian Halz, Adrian Zbylut, Andrzej Kolbusz, Maciej Jarosz, Rafał Grzesiak, opiekun Adam Iwanicki

ZS Nr 4 w Jaśle
Wojciech Ślisz,  Mateusz Kois,  Mateusz Wójcikiewicz,  Jarosław Rudy,  Adam Śmigacz, Kacper Bukowski, Marcin Warchoł, Piotr Tutro, Bartłomiej Wolski, opiekun Tomasz Wojdyła.

Przygotował Adam Iwanicki