W dniach 14-17 marca świętowaliśmy w naszej szkole Światowy dzień Liczby Pi. Codziennym zadaniem uczniów było przejście gry Escape Room. Kody, otrzymane podczas tej gry, młodzież wrzucała do specjalnej skrzynki. Dodatkowo, w wielu miejscach naszej szkoły, pojawiły się informacje i ciekawostki o liczbie Pi.

Wśród osób, które podjęły wyzwanie i poprawnie rozwiązały zadania zostali wylosowani laureaci: Bartosz Lepucki, Kornelia Szczepkowicz, Dominika Płaziak i Bartosz Makara, którzy zostali nagrodzeni. Organizatorzy wręczyli także nagrodę specjalną dla Korneli Szczepkowicz, która jako jedyna codziennie udzieliła poprawnej odpowiedzi.

Święto to miało na celu popularyzację oraz zwiększenie zainteresowania uczniów matematyką. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.