07.04.2009 roku w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie , odbyło się uroczyste podsumowanie programu  ,, Świadectwo Dojrzałości  Społecznej ‘’ W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele uczniów szkół ponadgimnazjalnych , którzy w roku szkolnym 2008/2009 oddali honorowo krew , dyrektorzy szkół , opiekunowie Szkolnych Kół Honorowych Krwiodawców, oraz zaproszeni goście.
       Uroczystość otworzył Podkarpacki Kurator Oświaty Jacek Wojtas. Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Po ich wystąpieniach miało miejsce uroczyste rozdanie uczniom  „ Świadectw Dojrzałości Społecznej” .  Nasza szkoła znalazła się w gronie 11 wyróżnionych , biorących udział w programie od samego początku (obecnie ponad 60 szkół)

W dalszej części doszło do podpisania współpracy w kwestii honorowego krwiodawstwa pomiędzy prezesem Podkarpackiego Zarządu Okręgowego PCK Alicją Zając,  przedstawicielem Marszałka Województwa  Kazimierzem Ziobro i Podkarpackim Kuratorem Oświaty Jackiem Wojtasem.
     Uroczystośc zakończył spektakl ,, Życie do natychmiasytowego użytku”.
     W okresie trzech lat działalności w naszej szkole Koła Honorowych Krwiodawców 68 uczniów oddało prawie 50 litrów krwi.