Dnia 1 kwietnia 2009 roku w naszej szkole odbył się finał konkursu ,,Klasa Asów" skierowany dla klas I i II.

Współzawodnictwo klasowe trwało od 1 września 2008 roku do 1 kwietnia 2009 roku i dotyczyło następujących konkurencji :

Średnia ocena z przedmiotów nauczania.

Frekwencja klasy.

Ocena z zachowania uczniów podczas pobytu w szkole.

Kategoria plastyczna - każda klasa miałą za zadanie przygotować plakat będący jej reklamą.

Kategoria teatralno - recytatorska ; uczniowie w tej kategorii mieli za zadanie przygotować jedną scenkę (dialog, skecz) oraz jeden wiersz.

Kategoria wokalno - instrumentalna; każda z klas przygotowała piosenkę o swojej klasie.

W każdej z wyżej wymienionych kategorii, klasy oceniane były przez powołane do tego jury.
Za każdą z konkurencji były przyznawane punkty. Suma uzyskanych punktów zdecydowała
o wyłonieniu najlepszej klasy.

Pierwsze miejsce w konkursie „Klasa Asów” zdobyła klasa I A, dla której szkoła ufunduje dopłatę do wycieczki w wysokości 500 zł.

Drugie miejsce zdobyła klasa I C, dla której nagrodą będzie piesza wycieczka na Liwocz
i ognisko.

Trzecie miejsce zajęła klasa II C, która w nagrodę obejrzy zmagania grup teatralnych podczas VII Powiatowego Konkursu Teatralnego Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanego przez Naszą Szkołę.

Konkurs przyczynił się do integracji klas, poprawy frekwencji, ujawnił nowe talenty aktorskie, plastyczne i muzyczne. Zmaganiom finałowym towarzyszyły śmiech, radość i wiosenna atmosfera.

Przygotowała: mgr Agnieszka Jamróz - Płaziak