W dniu 13.01.2023 klasa 1c była na wycieczce edukacyjnej w Generatorze Nauki w Jaśle oraz obserwatorium astronomicznym w I LO w Jaśle.
  Oceny na zakończenie semestru są już wystawione więc postanowiliśmy zacząć ferie wycieczką klasową. Zwiedzaliśmy wystawę aktywnie. Wykonywaliśmy samodzielnie doświadczenia pod czujnym okiem pracowników. Uczniowie poznawali prawa fizyki, sterowali łazikiem marsjańskim, poznawali układ słoneczny, hodowlę alg, ślimaków i mrówek.

Gen ma świetnie wyposażoną mediatekę oraz strefę Coworkingową. Dawna budynek szkoły podstawowej nr 2, przeszedł generalny remont i będzie dalej służył edukacji.
Dzisiejsza pogoda nie była dla nas przychylna i nie udało się podczas zwiedzania obserwatorium astronomicznego obejrzeć Słońca. Młodzież mogła obejrzeć Jasło z tarasu i posłuchać ciekawego wykładu pana Ryszarda Prajsnara.