W dniu 12 marca 2009 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach odbył się finał Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego. Patronat nad konkursem objęli Starosta Powiatu Jasielskiego, Adam Kmiecik oraz Wójt Gminy Kołaczyce, Małgorzata Salacha. Do konkursu przystąpiło 174 uczniów z Gimnazjum w Kołaczycach, Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, Gimnazjum nr 4 w Jaśle, Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku, Gimnazjum w Bieździedzy oraz Publicznego Gimnazjum w Błażkowej.

Pierwszy etap konkursu odbył się 9 stycznia 2009 r. W tym dniu uczniowie rozwiązywali test leksykalno – gramatyczny w swoich macierzystych szkołach. Spośród wszystkich uczestników pierwszego etapu wyłonionych zostało zostało 31 uczniów w kategorii języka angielskiego oraz 16 uczniów w kategorii języka niemieckiego. Uczniowie ci przystąpili do drugiego etapu konkursu, który został przeprowadzony w Zespole Szkół Ponadginmazjalnych w Kołaczycach. Komisja poprawiająca prace gimnazjalistów oceniła poziom wiedzy uczniów jako wysoki. Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego został zorganizowany po raz trzeci i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. Pozwala sprawdzić swoja wiedzę oraz motywuje do rozwijania umiejętności językowych.

Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy konkursu mogli obejrzeć  zbiory Izby Muzealnej w Kołaczycach oraz  zapoznać się z historią Gminy Kołaczyce. Oczekiwanie na wyniki konkursu uatrakcyjniły występy młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali spektakl w języku angielskim przygotowany przez Szkolne Koło Teatralne z Języka Angielskiego „FRIENDS”, pokaz tańców latynoamerykańskich,  ludowych oraz  cheerleaderek. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Jaśle oraz Urząd Gminy w Kołaczycach.

Wyniki konkursu:

Kategoria język angielski:

I miejsce – Sabina Dubiel (Gimnazjum nr 1 w Jaśle)

II miejsce – Tomasz Romański (Gimnazjum nr 1 w Jaśle)

III miejsce – Sebastian Grygiel (Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku)

IV miejsce – Magdalena Kiczek (Gimnazjum nr 1 w Jaśle)

Wyróżnienie – Anna Ostapińska (Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle)

Małgorzata Fundakowska (Publiczne Gimnazjum w Brzyskach)

Kategoria język niemiecki:

I miejsce – Anna Karolewska (Gimnazjum w Kołaczycach)

II miejsce – Monika Samborska (Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle)

III miejsce – Magdalena Szlachta (Gimnazjum nr 1 w Jaśle)