Uczniowie naszej szkoły zrzeszeni w Związku Strzeleckim  „Strzelec”  uczestniczyli w ceremonii wręczenia sztandaru Związkowi Strzeleckiemu „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Uroczystość odbyła się na placu marszałka Piłsudskiego w czasie obchodów 87. rocznicy jego śmierci. Po odśpiewaniu hymnu RP miała miejsce ceremonia przekazania sztandaru przez fundatora i Ojca Chrzestnego, Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jana Józefa Kasprzyka oraz Matkę Chrzestną, Marszałek Sejmu RP - Elżbietę Witek. Sztandar przyjął Komendant ZS „Strzelec” Marek Matuła, który złożył podziękowanie na ręce dowódcy Naszej jednostki oraz przedstawiciela IPN Rzeszów.

Po uroczystym przemówieniu Marszałek Sejmu i delegacje złożyły kwiaty przy płycie Grobu Nieznanego Żołnierza, po czym miała miejsce uroczysta defilada oddziałów Strzelców oraz pokazy musztry paradnej w wykonaniu kobiecego pododdziału ZS Strzelec Józefa Piłsudskiego z Rzeszowa. Obchody zakończyła ceremonia złożenia kwiatów przy pomniku Józefa Piłsudskiego przy Dowództwie Garnizonu Warszawa.

„Gdyby marszałek Piłsudski był dzisiaj wśród nas, powiedziałby Wam, że jest z Was dumny. Ja również jestem z Was dumna”- powiedziała Elżbieta Witek do zebranych strzelców.

Po oficjalnych uroczystościach pod okiem znakomitego znawcy historii  dr. Jacka Magdonia z IPN Rzeszów, który podkreślił zaangażowanie uczniów naszej Szkoły.

Dzięki uprzejmości Instytutu Pamięci Narodowej został ufundowany autokar, którym młodzież naszego Liceum mogła dojechać na miejsce obchodów. Jako jedyni przedstawiciele z Powiatu Jasielskiego dumnie reprezentowaliśmy nasz region.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!