W dniu 25.04.2022r odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, gdzie drużyna naszego liceum zajęła I miejsce. W rywalizacji wzięło udział pięć drużyn. Każda z nich na początku rozwiązywała test teoretyczny składający się z 20 pytań z zakresu historii PCK, prawa humanitarnego oraz pierwszej pomocy. Następnie uczniowie udali się na przygotowane w terenie stanowiska urazowe, gdzie zaprezentowali swoje umiejętności praktyczne.

Zmierzyli się oni m.in. z przypadkami: zawału, zadławienia pokarmem, odciętej kończyny, RKO czy upadkiem ze ścianki wspinaczkowej. Młodzież musiała skoordynować działania w celu zabezpieczenia terenu wypadku, dbałości o własne bezpieczeństwo, udzielenia poszkodowanym pierwszej pomocy, wezwania odpowiednich służb. Gratulujemy młodzieży!!!