10 stycznia 2009 r. o godz. 16.00 w Jasielskim Domu Kultury odbył się finał XIV Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek”.

Do eliminacji konkursowych, które odbyły się 13 grudnia w JDK zgłosiło się lub przysłało nagrania 130 wykonawców. W konkursie dla przedszkolaków wzięło udział 9 solistów i 11 zespołów. W konkursie, który odbył się 18 grudnia 2009 r. uczestniczyło 17 zespołów i 47 solistów, którzy prezentowali się w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Młodzi wokaliści przyjechali do Jasła z całego Podkarpacia i Małopolski.
Patronat nad konkursem objęli burmistrz miasta Jasła Maria Kurowska oraz ks. dziekan Dekanatu Jasło-Wschód Tadeusz Paszek.
W sobotę 10 stycznia usłyszeliśmy najlepszych solistów oraz zespoły nagrodzone w tegorocznym konkursie w śród nich także uczennicę naszej szkoły Joannę Strach.

Nagrody dla uczestników ufundowali: sieć sklepów MPM oraz firma Dagmara.