W dniu 28 listopada 2008 r. odbył się w redakcji Nowin w Rzeszowie Dzień Otwarty. Młodzież z naszej szkoły wraz z opiekunami panią profesor Martą Czekaj i panią profesor Renatą Makarą także brała w nim udział.

Uczniowie mogli przyjrzeć się pracy dziennikarzy i fotoreporterów oraz dzowiedzieć się od nich samych na czym polega ich zajęcie. Dzięki wizycie w redakcji młodzi ludzie wcielili się w rolę Mobilnego Dziennikarza Obywatelskiego, zasłyszeli wiele pojęć z żargonu dziennikarskiego typu newsroom czy regiopedlia, a także zobaczyli proces tworzenia gazety od planowania aż po redagowanie i ilustrowanie.

Miłym zaskoczeniem było wręczenie pierwszej strony specjalnego wydania Nowin ze zdjęciem naszej grupy.