W dniu 14 listopada 2008 r. odbyło się uroczycte poświęcenie obelisku poświęconego ofiarom zbrodni katyńskiej pochodzących z ziemi kołaczyckiej.

W uroczystości brali udział: rodziny poległych żołnierzy, przedstawiciele władz Starostwa Powiatowego w Jaśle, władze gminy Kołaczyce, zaproszeni goście, mieszkańcy gminy. W organizację święta włączyła także młodzież naszej szkoły przygotowując część artystyczną pod kierownictwem pani prof. Grażyny Żygłowicz.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym w Kołaczycach o godz. 1000. Po mszy nastąpił przemarsz z towarzyszeniem orkiestry kolejowej z Jasła na miejsce gdzie jest ustawiawiony jest obelisk. Po odczytaniu przemówienia przez panią wójt Małgorzatę Salachę obelisk został odsłonięty przez rodziny zamordowanych oficerów. Po odsłonięciu ks. prał. Jan Sanat, proboszcz parafii Kołaczyce, poświęcił obelisk po czym został odczytany apel poległych. Uroczystość w plenerze zakończyła się złożeniem kwiatów przez przedstawicieli różnych grup społecznych.

Kolejnym punktem była część artystyczna przygotowana przez młodzież z naszej szkoły pod opieką pani Grażyny Żygłowicz.