4 grudnia odbyła się kolejna edycja Powiatowego Przeglądu Teatralnego, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach i Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. W tegorocznej edycji zrezygnowano z  wyznaczenia jakiegoś wiodącego tematu. Oddano scenę młodym artystom, by to oni sami zdecydowali, o czym i jak chcą powiedzieć. Stąd wielka  różnorodność form i tematów podejmowanych przez grupy teatralne z:

  • Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieździedzy
  • Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzostku
  • II Liceum w Jaśle
  •  I Liceum w Jaśle
  •  Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach.

   Choć organizatorzy przyjęli formułę przeglądu, postarali się, by zmagania młodych „artystów”  obserwowało jury, w którym zasiedli: Pani Helena Gołębiowska – Dyrektor Jasielskiego Domu Kultury, Pan Andrzej Papciak – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego i Pani Małgorzata Piotrowska z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

   Po zakończeniu prezentacji  grupy teatralne i ich opiekunowie odebrali pamiątkowe statuetki,  dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez sponsorów: Starostwo Powiatowe w Jaśle i Urząd Gminy w Kołaczycach

   Grupa teatralna z Kołaczyckiego Liceum, wzmocniona przez nowe siły, zaprezentowała spektakl „Szkoła (nie) życia”. Zespół, szukając nowych form artystycznego wyrazu, sięgnął po twórczość uczniów - w spektaklu wykorzystano więc wiersze Jonatana Maciejowskiego i muzykę Piotra Jedziniaka.

Our website is protected by DMC Firewall!