W dniach 23 – 25 maja 2008r. 4-osobowa delegacja naszej szkoły wzięła udział w  obchodach Jubileuszu X-lecia Szkoły Tańca Pana Doktora Miklosa Muhy w zaprzyjaźnionej szkole w węgierskiej miejscowości Sarospatak.

Uroczystości rozpoczęły się 24 maja o godz. 1200 Mszą św. w miejscowym Kościele, po czym miał miejsce przemarsz ulicami miasta korowodu tanecznego zaproszonych gości wraz z zespołami, które rozwijają swoje umiejętności taneczne w Szkole Tańca dra. Miklosa Muhy i jej zaprzyjaźnionych filiach. Następnie w Domu Kultury w Sarospatak odbyła się gala wręczenia pamiątkowych dyplomów i jubileuszowych książek zaproszonym gościom oraz okolicznościowe przemówienia: Wegierskiego Kuratora Oświaty, lokalnych władz i zaproszonych gości. Potem do późnych godzin nocnych trwały piękne prezentacje lokalnych zespołów tanecznych tańca narodowego i towarzyskiego. Całość imprezy zakończyła się wspólnych toastem i konsumpcją jubileuszowego tortu. W czasie pobytu delegacja naszej szkoły miała okazję korzystać z gościnności Pana Dyrektora Miklosa Muhy, zwiedzać zabytki miasteczka i korzystać z kompleksu basenów. Całemu pobytowi towarzyszyła wspaniała atmosfera i pozostały cudowne wspomnienia.

Przygotowała Agnieszka Wójcik