8 kwietnia 2008 roku odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Teatralnego organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach.
 Konkurs organizowany  już po raz szósty, umożliwił grupom teatralnym, działającym w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego zaprezentowanie aktorskich umiejętności.
 Patronat honorowy nad konkursem objęli: Starosta Jasielski – Adam Kmiecik i Wójt Gminy Kołaczyce – Małgorzata Salacha.

Zmagania młodych aktorów oceniało kompetentne jury: Paweł Wiśniewski – aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Helena Gołębiowska – instruktor teatralny z Jasielskiego Domu Kultury w Jaśle, Rafał Papciak – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jasielskiego, Bogusław Mastej – znawca teatru, Andrzej Papciak – Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.

Temat przewodni tegorocznego konkursu to ,, Miłość niejedno ma imię”. Występy teatralne udowodniły, że młodzi ludzie nie boją się podejmować trudnych wyzwań, lubią rozwijać swoje artystyczne pasje. Na uwagę zasługują pomysłowość, świeżość wspomnienia, nowe formy artystycznego wyrazu.
 Spośród dwunastu różnorodnych form prezentacji jury wyłoniło najlepszych:

- w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Bieździedzy za spektakl ,,Śluby panieńskie - intercontinental”
II miejsce - Publiczne Gimnazjum w Krempnej za spektakl ,,Zakochani”
III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Brzostku za spektakl ,,W sidłach Amora”
IV miejsce – Publiczne Gimnazjum w Kołaczycach za spektakl ,,Poskromienie złośnicy”

- najlepszym aktorem w tej kategorii została Jagoda Leśniak z Publicznego Gimnazjum w Kołaczycach za rolę Katarzyny w ,,Poskromieniu złośnicy”.

Dyplomy za udział otrzymały grupy z:
- Gimnazjum nr 1 w Jaśle za spektakl ,,Próba”
- Gimnazjum w Brzyskach za spektakl ,,Amor Szekspiro, czyli Romeo i Julia z niewielką    pomocą przyjaciół”
- Gimnazjum w Siedliskach Bogusz za spektakl ,,Romeo i Julia”
- Gimnazjum w Krajowicach za spektakl ,,Romeo i Julia”
- Gimnazjum w Dębowcu za spektakl ,,Moralność pani Dulskiej”

- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach za spektakl ,,Przed sklepem jubilera”
II miejsce – Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle za spektakl ,,Śluby panieńskie”
III miejsce – Zespół Szkół nr 4 w Jaśle za spektakl ,,Poskromienie złośnicy”

-  najlepszym aktorem w tej kategorii okazał się Maciej Bokuta z Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle, który wcielił się w rolę Gucia.

Po ogłoszeniu werdyktu i wręczeniu nagród (albumy, DVD, magnetofony, książeczki pamiątkowe dla każdego uczestnika, statuetki, dyplomy), podziękowań dla nauczycieli odbyły się krótkie warsztaty  teatralne z aktorem Pawłem Wiśniewskim.