Dnia 1 kwietnia 2008 w naszej szkole odbył się finał konkursu „Klasa Asów” skierowany do uczniów klas pierwszych i drugich.

Współzawodnictwo klasowe trwało od 1 września 2007 r. do 1 kwietnia 2008 r. i dotyczyło następujących konkurencji:

1. średnia ocena z przedmiotów nauczania,
  2. frekwencja klasy,
  3. ocena z zachowania uczniów,
  4. kategoria plastyczna – każda klasa miała za zadanie przygotować plakat będący jej reklamą,
  5. kategoria teatralno – recytatorska, uczniowie w tej kategorii mieli za zadanie przygotować jedną scenkę (dialog, skecz) oraz jeden wiersz,
  6. kategoria wokalno – instrumentalna, każda z klas miała za zadanie przygotować piosenkę o swojej klasie.

W każdej z wyżej opisanych kategorii, klasy oceniane były przez powołane do tego jury. Za każdą z konkurencji były przyznawane punkty. Suma uzyskanych punktów zdecydowała o wyłonieniu najlepszej klasy.

Pierwsze miejsce w konkursie „Klasa Asów” zdobyła klasa I c, dla której szkoła ufundowała jednodniową wycieczkę.

Drugie miejsce zdobyła klasa II c, dla której nagrodą jest wycieczka piesza na Liwocz i ognisko.

Trzecie miejsce zajęła klasa I b, która w nagrodę obejrzy zmagania grup teatralnych podczas Powiatowego Konkursu Teatralnego Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanego przez Naszą Szkołę.

Konkurs przyczynił się do integracji klas, ujawnił nowe talenty aktorskie i muzyczne. Zmaganiom finałowym towarzyszyły śmiech, radość i iście wiosenna atmosfera mimo niesprzyjającej aury na zewnątrz.

Przygotowała: Agnieszka Jamróz-Płaziak