W dniach 19/20 września w Warszawie odbyła się w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Warszawie VI Ogólnopolska Konferencja Geogebry. W spotkaniu brało udział około 400 nauczycieli matematyki z całej Polski. Był to czas na zaprezentowanie wniosków z wdrażania „Innowacyjnego programu nauczania matematyki w liceach ogólnokształcących”.  Projekt ten był realizowany w ubiegłym roku szkolnym w Naszym Liceum – jednej z 8 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.  

  W dniu 21 września został zakończony projekt: Innowacyjne Nauczanie Przyrody w szkołach ponadgimnazjalnych (PINaP), który był realizowany od 15 stycznia 2013 r.Oficjalne zakończenie rozpoczęło się uroczystą konferencją, na której nauczyciele biorący udział w projekcie otrzymali podziękowania i certyfikaty, publikacje książkowe i e-booki.

17 września  2015r. - niekonwencjonalne obchody  76 rocznicy agresji  Związku Radzieckiego  na Polskę.

Głośne wybuchy petard, sygnał syreny alarmowej, ewakuacja młodzieży szkolnej  - rozpoczęły obchody rocznicy 17 września  1939r. – „ Dnia Sybiraka” , zorganizowane wspólnie przez Liceum Ogólnokształcące i Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach.

Pierwszy Zlot Organizacji Proobrnonnych „Tobie Ojczyzno” 17.09.2015 r. w Warszawie na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
Zorganizowany przez Federację Organizacji Proobronnych, Ministerstwo Ochrony Narodowej, Akademię Obrony Narodowej. Około cztery tysięcy młodych ludzi złożyło hołd obrońcom Polski, pamiętając o wydarzeniach z 17 września 1939r.

Na naszej stronie internetowej została opublikowana galeria zdjęć wykonanych przez STUDIO FOTO-VIDEO M. Gilarski. Jeśli ktoś z Państwa chciałby zakupić zdjęcia w większym formacie zapraszamy do kontaktu ze studiem państwa Gilarskich pod numerem telefonu 13 4460014.

„I ciągle widzę ich twarze…”

Kołaczyckie Liceum świętuje 70-lecie!

   12 września 2015 o godz. 10.00 uroczysty pochód Pracowników, Uczniów i Absolwentów rozpoczął  obchody Jubileuszu Kołaczyckiego Liceum. Powstała z inicjatywy mieszkańców Kołaczyc, dzięki zaangażowaniu prof. Jana Baystaka, szkoła przez 70 lat wrosła  nie tylko w krajobraz miasteczka, ale także Ziemi Jasielskiej, pełniąc ważną rolę edukacyjną i kulturotwórczą. Na przestrzeni lat wychowała i wykształciła rzesze Absolwentów, którzy, choć rozsiani po całym świecie, przybyli, aby entuzjastycznie świętować kolejne „lecie”, z dumą przyznając się do swych korzeni.

Our website is protected by DMC Firewall!