W dniu 24 kwietnia 2018 r. odbył się powiatowy etap konkursu 41 Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Nasz uczeń Jakub Przewoźnik zajął II miejsce a od zwycięstwa dzieliło go zaledwie 1,5 pkt. Jak co roku pytania były bardzo trudne, a poziom reprezentowany przez uczestników wysoki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy.   

  W dniu 19.04.2018r. klasy mundurowe z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach wspólnie z uczniami  klas mundurowych z Pustkowa Osiedla i Tyczyna uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych na terenie Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Uczniowie zapoznali się z wyposażeniem  oraz sprzętem transportowym i uzbrojeniem, którym dysponuje wymieniona jednostka oraz samodzielny pododdział antyterrorystyczny .

  17 kwietnia w Sali Bankietowej w Kołaczycach odbył się  Gminny Konkurs „Testament Jana Pawła II”, który  już od jedenastu lat organizowany jest przez Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach i Gminną Bibliotekę w Kołaczycach. Celem Konkursu jest kultywowanie pamięci o Papieżu Polaku, zainteresowanie młodych ludzi jego twórczością.

  Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, którzy biorą udział w projekcie „Młodzież i przedsiębiorczość” uczestniczyli bezpłatnie w wyjeździe do Warszawy w dniu 18.04.1018r. Młodzież miała możliwość obejrzeć Łazienki Królewskie, Zamek Królewski, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Pomnik Smoleński, Pałac Prezydencki, czy Pomnik Syrenki Warszawskiej.

  6 kwietnia 2018r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył się Finał Centralny IX Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. Licealiści z Kołaczyc prowadzeni przez prof. Dariusza Szczepanika i podinsp. Macieja Karpa okazali się najlepsi w Polsce, zdobywając całe podium dla siebie.

Our website is protected by DMC Firewall!