W dniu 26 marca (poniedziałek) 2012 roku odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami klas. Spotkanie rozpocznie się od spotkania z Dyrektorem Szkoły na sali gimnastycznej o godz. 1600. Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy.

     W dniu 14 marca 2012 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie odbyła się już siódma edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego. Patronat nad konkursem objęli: Starosta Jasielski - Adam Kmiecik oraz Burmistrz Kołaczyc - Małgorzata Salacha.

     Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów z klas drugich i trzecich. Pierwszy etap konkursu został przeprowadzony w grudniu 2011r. i wzięło w nim udział 114 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 30 uczniów w kategorii języka angielskiego i 14 w kategorii języka niemieckiego. Wśród finalistów byli uczniowie Gimnazjum nr 1 w Jaśle, Gimnazjum nr 2 w Jaśle z Oddziałami Integracyjnymi, Gimnazjum nr 4 w Jaśle, Gimnazjum nr 5 w Jaśle, Gimnazjum w Błażkowej, Gimnazjum w Brzostku, Gimnazjum w Brzyskach, Gimnazjum we Wróblowej, Gimnazjum w Kołaczycach.

     Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach w ramach programu grantowego ” Bank Dziecięcych Uśmiechów”, finansowanego przez Bank Zachodni, realizuje projekt ”Edukacja teatralna”. Kolejnym założeniem tego przedsięwzięcia było zorganizowanie warsztatów teatralnych dla młodzieży z naszej szkoły. 1 marca 2012 roku przybyła do nas pani Grażyna Kaznowska – Chrapko, reżyser, aktor, pedagog, twórca młodych teatrów autorskich, jurorka festiwali teatralnych, autorka wielu programów edukacji teatralnej, laureatka ogólnopolskich konkursów artystycznych i grantowych, trener i prowadząca kursy i warsztaty teatralne, parateatralne, kreacji, osobistej i terapeutyczne na terenie całego kraju. Spotkanie z uczniami rozpoczęło się o godz. 10.00, program warsztatów dotyczył w szczególności:
- ROZWIJANIA UMIEJĘTNOŚCI KREACJI OSOBISTEJ,
- OTWARTOŚCI NA DRUGIEGO CZŁOWIEKA,
- STYMULACJI PROCESU TWÓRCZEGO MYŚLENIA,
- UMIEJĘTNOŚCI RELAKSACJI, KONCENTRACJI I INTEGRACJI
- NABYWANIA UMIEJĘTNOŚCI WCHODZENIA W RÓŻNE ROLE SPOŁECZNE

Młodzież miała możliwość spotkania się na żywo z teatrem plastycznym, bezsłownym, teatrem obrazu, ruchu. Na zakończenie warsztatów aktorka zaprezentowała młodzieży swój monodram pt. ''bezGRZECH''. Jest to opowieść o kobiecie skrzywdzonej przez los, posądzonej o morderstwo, poszukującej odpowiedzi na nurtujące ją pytania dotyczące dzieciństwa, dorosłości, ukazujący niespełnione marzenia, pożądania, ale też i wyrządzone przez bliskich ludzi krzywdy.

      Dużym sukcesem zakończyły się zmagania kołaczyckich licealistów w wojewódzkim finale Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej. Dziesięcioro uczniów z klasy IIId i IIIe zostało laureatami etapu  wojewódzkiego i zakwalifikowało się do finału centralnego, który odbędzie się w kwietniu  w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
     W etapie szkolnym wzięło udział 18 uczniów, z których 12  zakwalifikowało  się do etapu wojewódzkiego. Olimpijczycy musieli napisać rozprawkę na jeden z podanych przez Komitet Główny tematów. Na  szczeblu wojewódzkim rozwiązywali bardzo trudny test z zakresu wiedzy  o społeczeństwie, prawoznawstwa, historii policji w Polsce oraz wiedzy policyjnej,  musieli się również wykazać znajomością ustaw i rozporządzeń dotyczących funkcjonowania policji .
     W kwietniu podczas finału centralnego uczniowie walczyć będą nie tylko o nagrody i tytuł laureata, ale również o indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.
     Uczniów do olimpiady przygotowywali:  mgr Dariusz Szczepanik,  podinsp. Maciej Karp i podkom. Bogusław Filip.

    W dniu 17.02.2012r uczniowie klasy IIb: Sylwia Madej i Ewelina Palar, kl IIIb Patryk Stasiak, Angelika Surdel i Grzegorz Musiał oraz klasy IIIc Marzena Stanek i Joanna Żygłowicz, wzięli udział w XIX Seminarium pt.”Wybrane problemy chemii” zorganizowanym przez Politechnikę Rzeszowską. Uczniowie wysłuchali wykładów na następujące tematy: „ Barwa związków”, „O inżynierii chemicznej i inżynieriach chemikach” oraz „Kozie mleko- napój bogów czy surowiec chemiczny?” Następnie aktywnie uczestniczyli w warsztatach laboratoryjnych zakresu chemii ogólnej i nieorganicznej i organicznej. Poszerzyli oni w ten sposób swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Zajęcia bardzo się podobały młodzieży, uczniowie byli zadowoleni, że mogli samodzielni wykonywać wiele ciekawych doświadczeń w profesjonalnych laboratoriach.

     Szkolne Koło Wolontariatu wzięło udział w międzynarodowym projekcie UNICEF, który rozpoczął się w listopadzie w polskich szkołach.
     W ramach kampanii wolontariusze przygotowali charytatywne szmaciane laleczki. Chętne osoby mogły zaopiekować się wybraną przez siebie lalką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz dzieci w najbiedniejszych krajach. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone będą na kampanię szczepień dzieci z Sierra Leone, każda darowizna w wysokości 10 złotych pozwala na uratowanie życia jednego dziecka poprzez zaszczepienie go przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, takim jak: polio, gruźlica, odra.
     W ramach projektu naszym wolontariuszom udało się zebrać kwotę w wysokości 425 złotych, ale przede wszystkim udało im się pokazać sobie i innym, że pomaganie jest przyjemne i daje dużo radości.

Our website is protected by DMC Firewall!