W dniu 13.06.2012r w Zespole Szkół Nr 3 odbyło się rozstrzygnięcie X Powiatowego Konkursu Ekologiczno-chemicznego oraz wręczenie nagród .

   Nasz liceum reprezentowały uczennice klasy 1 b:
Justyna Skocz, Adrianna Grotkowska , Edyta Szczepanik , Gabriela Stasiowska i Małgorzata Knap. Uczennica Edyta Szczepanik zajęła dziewiąte miejsce w tym konkursie. Uczniowie otrzymali cenne nagrody.

     W dniu 13.06.2012r przekazana została nagroda dla naszej szkoły, którą zdobyliśmy w II edycji konkursu zorganizowanego przez wydawnictwo Nowa Era ,, Projekt z klasą ” . Przedstawicielka wydawnictwa pani Dorota Puzio przekazała na ręce pana dyrektora Antoniego Salachy dyplom dla naszego liceum oraz grand finansowy. Przekazano również podziękowania opiekunkom projektu pani Małgorzacie Piątkowskiej i pani Wioletcie Maziarz. Każdy z uczniów klasy I c biorący udział w konkursie otrzymał dyplom za pracę nad zwycięskim projektem.
     Laureaci konkursu cieszą się z nagrody, która pozwoli im zrealizować ich marzenie – wyjechać na wycieczkę i wziąć udział w warsztatach teatralnych.

W ubiegłym roku szkolnym, uczniowie obecnych klas drugich rozpoczęli realizację projektu Matematyka – Reaktywacja. Celem projektu  jest „Opracowanie i wdrożenie kursu wyrównawczego z matematyki z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych” i jest on realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III „Wysoka jakość systemu oświaty” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ma wspomagać młodzież w uczeniu się matematyki z zastosowaniem komputera i Internetu. Uczniowie za pomocą specjalnej platformy mogą zapoznawać się z treściami z poszczególnych działów, mogą rozwiązywać zadania i zaliczać sprawdziany. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Politechnika Wrocławska.

W ubiegłym tygodniu cztery uczennice klasy 2b: Aleksandra Gaj, Katarzyna Bara, Izabela Szufnara oraz Monika Macek otrzymały od organizatorów dyplomy za najlepsze wyniki e-sprawdzianów na półmetku realizacji kursu.

    W  niedzielę - 3 czerwca – na  Kołaczyckich Błoniach panował ruch, gwar i wspaniała, radosna atmosfera za sprawą plenerowej, integracyjnej imprezy pod nazwą Święto Szkoły, organizowanej już po szósty  przez Liceum w Kołaczycach . Trud organizatorów został doceniony – na Błonia ściągnęli tłumnie mieszkańcy Kołaczyc i okolicznych miejscowości i nawet kapryśna ostatnio aura nie popsuła szyku organizatorom. Gorące muzyczne rytmy,   taneczne popisy,   pokazy konne,  sportowe emocje oraz inne atrakcje  zapewniły wszystkim wspaniałą zabawę i pozwoliły spędzić miło niedzielne popołudnie.
    Celem imprezy była przede wszystkim  prezentacja dorobku artystycznego i edukacyjnego szkoły. Zebrani na stadionie widzowie i uczestnicy mogli dowiedzieć się o ostatnich osiągnięciach szkoły, podziwiać występy artystyczne uczniów, obejrzeć zdjęcia prezentujące dzień powszedni i ważne wydarzenia z życia szkoły, powrócić wspomnieniami do szkolnych lat. Święto Szkoły, które gromadzi nauczycieli, uczniów i rodziców, a także mieszkańców Kołaczyc i okolic, pełni również  ważną funkcję integracyjną i kulturotwórczą.
    Imprezę tradycyjnie otworzył Dyrektor Szkoły, Antoni Salacha. Powitał zebranych mieszkańców oraz  przybyłych gości, m. in, : Małgorzatę Salachę, Burmistrz Kołaczyc; Zbigniewa Drankę – Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego oraz Stanisława Dunaja – Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kołaczycach.

Uczennica Kołaczyckiego Liceum wśród zwycięzców ogólnopolskiego konkursu.     

    Dnia  2 czerwca 2012 roku w Krakowie odbył się finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989”. Konkurs został przeprowadzony pod honorowym patronatem MEN i Metropolity Krakowskiego, kardynała Stanisława Dziwisza.
    Finał odbył się w murach - najstarszej świeckiej szkoły średniej w Krakowie -  I Liceum Ogólnokształcącego  im. B. Nowodworskiego,  którego absolwentami byli, m.in.  król Jan III Sobieski,  Jan Matejko,  Stanisław Wyspiański czy Sławomir Mrożek. Podczas finału ogólnopolskiego uczestnicy stanęli przed komisją konkursową, by,  mając do dyspozycji 10 minut, zaprezentować swoją pracę,  uzasadniając wybór tematu
i przedstawiając wnioski , sposób zbierania i opracowania materiału źródłowego, wykorzystanej literatury. Na koniec musieli jeszcze odpowiedzieć na pytania komisji dotyczące swojej pracy. Spośród 18 finalistów,  reprezentujących 10 województw , komisja konkursowa wyłoniła grono ośmiu laureatów konkursu, wśród których znalazła się  uczennica Liceum w Kołaczycach,  Magdalena Bartula.
    Nagrody laureatom i finalistom wręczali Małopolski Kurator Oświaty, Aleksander Palczewski , Wojewoda Małopolski, Jerzy Miller i przedstawiciele Fundacji Armii Krajowej w Londynie.
    Uczennicę do konkursu przygotował nauczyciel historii, mgr Janusz Wojdyła
  1.  „MAŁY STRAŻAK”- ANDRZEJ MAZIARZ
  2. NOWY STYL Sp. z o.o.
  3. F.H. GERMOT- HURTOWNIA BUDOWLANA
  4. MAŁGORZATA SALACHA- BURMISTRZ MIASTA KOŁACZYCE
  5. STAROSTWO POWIATOWE W JAŚLE
  6. BODMAN- PRACOWNIA SITODRUKU
  7. IGMAR- SPÓŁKA JAWNA
  8. DOMICELA Sp. z o. o. – FIRMA HANDLOWA
  9. „FOTA”- RENATA CHOLEWIAK
  10. „TAJEMNICZY OGRÓD”- KWIACIARNIA
  11. TRAFUNEK- DĘBOWIEC
  12. EL-MECH-PLAST- JÓZEF JEDZINIAK
  13. PZU SA W JAŚLE
  14. PPHU ASTRA Sp.z o.o.
  15. PIEKARNIA „KOŁACZ” – URSZULA I KRZYSZTOF CZECH
  16. PGNiG- POLSKIE GÓRNICTWO NAFTOWE I GAZOWNICTWO S.A.
  17. JACEK NOWOSIELSKI- „KSIEGARNIA U JACKA”
  18. GUNIA BOGDAN – SKLEP WIELOBRANŻOWY
  19. SAWA KOŁACZYCE
  20. RĄCZKA BARBARA – Masarnia Kołaczyce
  21. LOTOS JASŁO S.A.
  22. ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ w KOŁACZYCACH
  23. F.H.U. SALMAR
  24. ZIOMEK- KOWALSTWO ARTYSTYCZNE
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
Our website is protected by DMC Firewall!