15 XI 2012 r młodzież naszej szkoły wzięła udział w kampanii społecznej „Rzuć palenie razem z nami.” Celem tej kampanii było zniechęcenie ludzi do sięgania po papierosa. Dużym atutem akcji było to że stworzyła ją młodzież dla swoich rówieśników i nie tylko. Udział młodych ludzi spowodował, że wydarzenie to było autentyczne i oddziaływało na postawy wielu palących. W ramach tej akcji 2 tygodnie wcześniej został ogłoszony konkurs międzyklasowy na najciekawszy plakat o tematyce antynikotynowej. Głównym celem było propagowanie treści antynikotynowych i akcentowanie zgubnych skutków nałogu oraz korzyści zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych płynących ze zdrowego stylu życia. Uczniowie naszej szkoły rozdawali mieszkańcom Kołaczyc lizaki, opaski odblaskowe i ulotki informujące o skutkach palenia papierosów oraz przepisach prawnych dotyczących miejsc objętych zakazem palenia.

Przygotowała Monika Szlachta

Uczniowie klasy IIa i IIc działający aktywnie w Anglojęzycznym Kole Teatralnym opracowali z panią Małgorzatą Piątkowską własny scenariusz programu artystycznego pt. „Tea Time in London”.
Program ten jest realizacją kolejnego punktu zwycięskiego projektu „Hi! Привет! Hallo!- pociągiem marzeń w świat.”
Młodzież zaprosiła na wspólną, wirtualną wycieczkę po Londynie grono pedagogiczne i uczniów naszej szkoły, a także gimnazjalistów z Kołaczyc. Wszyscy zaproszeni mieli okazję spędzić popołudnie przy wyśmienitej angielskiej herbacie i słodkościach, podziwiając najsłynniejsze zabytki tego miasta i poznając kulturę tego miejsca. Młodzi aktorzy zapoznali wszystkich zgromadzonych z tradycjami i etykietą picia herbaty w Anglii. Przedstawili ciekawe informacje na temat słynnych pisarzy i muzyków związanych z Londynem, a także wystawili fragment sztuki w języku angielskim W. Szekspira – „Romeo i Juliet”, który bardzo spodobał się publiczności.

   W dniu 13 listopada 2012r. uczniowie klas policyjno-strażackich kołaczyckiego liceum wzięli udział w I Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Prawa i 774istracji w Rzeszowie.  Po uroczystym otwarciu imprezy przez Rektora Wyższej Szkoły Prawa i 774istracji, Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Szefów Służb Mundurowych województwa podkarpackiego, młodzież uczestniczyła w specjalnym panelu dyskusyjnym pod hasłem „ Moda na życie bez nałogów”.  Oglądnęli również spektakl teatralny „Sekret” przygotowany przez młodych ludzi z Przemyśla, w ramach ogólnopolskiego  programu „ Profilaktyka a Ty- PaT”. Ponadto na uczniów szkół ponadgimnazjalnych czekało wiele atrakcji. Można było zobaczyć jak rozbraja się ładunek wybuchowy i sposób pracy robota pirotechnicznego, eskortę VIP-a,  profesjonalny pokaz ratownictwa drogowego, patrolu konnego oraz pokaz gaszenia płonących samochodów. Wszyscy uczestnicy I. Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego mogli też z bliska pooglądać sprzęt, którym na co dzień posługują się różne służby mundurowe. Na parkingu przed budynkiem głównym WSPiA w Rzeszowie zaprezentowała się m.in. Policja, Straż Graniczna, Straż Ochrony Kolei, Żandarmeria Wojskowa oraz Inspekcja Transportu drogowego. Można było również spróbować prawdziwej wojskowej grochówki, po którą ustawiały się długie kolejki smakoszy. Uczniowie naszej szkoły wraz z rówieśnikami z innych szkół z całego województwa podkarpackiego, próbowali także swoich sił w zawodach, pokonując tor przeszkód przy sprawnościowym egzaminie do Policji. I tutaj możemy być bardzo dumni, ponieważ najlepszy czas uzyskał uczeń klasy II d Arkadiusz Szczepanik, który otrzymał pamiątkową statuetkę z rąk Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Imprezę zakończył spektakl Edukacyjno-Profilaktyczny pt. „A jednak strzelę…” w wykonaniu Grupy Teatralnej ORATORIUM z Przemyśla.

   W dniu 13.11.2012r. w II LO  w Jaśle odbyła się „Powiatowa Licealiada” w tenisie stołowym chłopców. Do zawodów zgłosiło się 9 szkół średnich z terenu Powiatu Jasielskiego, które w wyniku losowania, podzielono na 2 grupy.


I grupa
1. ZSB Jasło
2. LO Kołaczyce
3. ZST Jasło
4. ZSUiS Jasło
5. ZS nr 4 Jasło

II grupa
1. II LO Jasło
2. ZS Nowy Żmigród
3. I LO Jasło
4. ZS nr 3 Jasło

   Rozgrywki prowadzono „każdy z każdym” do półfinałów awansowały po 2 najlepsze zespoły z każdej grupy. Zwycięzcy półfinałów spotkali się w finale.

11 listopada w całym kraju obchodzono Święto Niepodległości. Wspomnienia tego dnia nie mogło zabraknąć w żadnej polskiej szkole. Tak też było w kołaczyckim liceum.

   Świętowano w całej Polsce

Najważniejsze narodowe święto w polskim kalendarzu przypomina symboliczny dzień odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. To uroczystość przypominająca o powrocie Rzeczypospolitej do wspólnoty suwerennych państw i dzień pamięci o tych, którzy za wolność naszej Ojczyzny zapłacili najwyższą cenę. We wszystkich miastach w kraju wywieszano biało-czerwone flagi i organizowano uroczystości z uczestnictwem najważniejszych osobistości.

Święto Niepodległości w kołaczyckim liceum

Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor, w swoim wystąpieniu odczytał list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, skierowany do uczniów z okazji święta. Po przemówieniu Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, która przypomniała, że młodym, 777rew obiegowym opiniom, nie jest obojętne to, że 94 lata temu Polska odzyskała niepodległość i jak ważny szczególnie dla nich jest smak prawdziwej wolności, uczniowie pod opieką pani Eweliny Drozd zaprezentowali widowisko słowno-muzyczne, w którym w warstwie symbolicznej przypomnieli drogi Ojczyzny do niepodległości, czyli czasy, kiedy nasi pradziadowie walczyli o to, aby dzisiaj można było żyć w wolnym kraju.

Społeczność szkolna, wsłuchana w słowa patriotycznych pieśni i poezji, oglądała odgrywane przez uczniów sceny zabierania nam tej wolności, walki o nią i krępowania w łańcuch białego orła po to, aby więzy triumfalnie zrzucić. Nie zabrakło nuty poezji romantycznej, przypomnianej przede wszystkim w słowach znanej każdemu Polakowi Wielkiej Improwizacji, w której bohater szuka sposobu uszczęśliwienia zniewolonego narodu.

Wiedzą, co znaczy wolność

Młodzież, angażując się w przedstawienie pokazała, że nie zapomina o swoich obowiązkach wobec Ojczyzny i ma świadomość potrzeby codziennej pracy i wysiłku dla kształtowania społeczeństwa mądrego i wartościowego, któremu nieobce są ideały braterstwa, solidarności, a przede wszystkim wolności.

 

    Uczniowie klas IIa i IIb wzięli udział w projekcji filmu „C.R.A.Z.Y.” w artKinie w Krośnie. Pokaz miał miejsce w związku z przystąpieniem kołaczyckiego liceum do projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Our website is protected by DMC Firewall!