Pochodzący z Jasła, absolwent Kołaczyckiego Liceum Dawid Juszczyk prawdziwym szczęśliwcem. Złoty kontrakt Gwardii Wrocław znalazł w... kawie.

Klub siatkarski Chemeko-System Gwardia Wrocław wraz ze swoim partnerem Etno Cafe przygotowali jedyną w swoim rodzaju akcję promocyjną dla kibiców klubu. Do wygrania był złoty kontrakt, dzięki któremu można było stać się pełnoprawnym zawodnikiem drużyny grającej w I lidze. Szczęśliwcem okazał się pochodzący z Jasła, absolwent Kołaczyckiego Liceum Dawid Juszczyk.

W dniu 14 stycznia 2022 roku  został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy zorganizowany przez I liceum Ogólnokształcące w Jaśle. Tegoroczne hasło konkursu brzmiało: „Nazywam się Milijon” - Bohater romantyczny – „Posąg człowieka,  na posągu świata”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykazać się znajomością  treści i problematyki dwóch dramatów romantycznych:
A. Mickiewicz „Dziady” cz. III, J. Słowackiego „Kordian”. Spośród 33 uczestników konkursu, aż czworo kołaczyckich licealistów zdobyło nagrody i wyróżnienia:

Madejczyk Paulina ( kl. III PA) – III miejsce

Pruchnik Anna (kl. III PA) – wyróżnienie

Maziarz Adriana (kl. II C) – wyróżnienie

Palar Julia (kl. III GA) – wyróżnienie

GRATULACJE !!!

10 stycznia 2022r w całej Polsce odbył się I etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. W naszej szkole przystąpiło do niego 10 osób z klas o profilu biologiczno – chemicznym. Do II etapu przechodzą tylko osoby, które osiągnęły wyniki minimum 80%. Ten próg przekroczył uczeń klasy IIIGA Jonatan Maciejowski. Jest to duży sukces. Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w kolejnych etapach.

Jeśli ktoś chce sprawdzić, z jak trudnym testem mierzyli się uczniowie znajdzie go na stronie:

Tam również znajdują się poprawne odpowiedzi.

W miesiącu grudniu w naszej szkole odbyła się zbiórka słodyczy dla wychowanków z Domu Dziecka w Kołaczycach. Przez cały miesiąc udało się nam zebrać wielką górę słodkości. Przeprowadzona akcja zakończyła się pełnym sukcesem a nasi uczniowie kolejny raz nie zawiedli. Tak naprawdę nie jest ważne ile dajemy tylko czy umiemy podzielić się tym co mamy i zobaczyć drugiego człowieka. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom.

Samorząd Szkolny

W ramach działalności Szkolnego Koła PCK została zorganizowana w naszej szkole zbiórka artykułów spożywczych, zabawek, środków czystości i słodyczy.  Zebrane środki trafiły do ŻR PCK w Jaśle, skąd zostały rozdysponowane do paczek świątecznych dla osób z ubogich rodzin. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć naszą akcję.

14 grudnia 2021r. w Jaśle odbyły się powiatowe obchody 40. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Dokładnie czterdzieści lat temu, w jasielskiej Hucie Szkła, jej załoga poprzez strajk postanowiła wyrazić sprzeciw wobec wprowadzonego przez władze komunistyczne stanu wojennego. Wydarzenie to upamiętniać ma obelisk, który został dzisiaj odsłonięty przy I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle. Nasi Strzelcy godnie reprezentowali nasze liceum w tych  uroczystościach.