W dniu 26 maja 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowych Obchodach Konfederacji Barskiej. W ramach tych obchodów uczniowie udali się różnymi szlakami do miejsca pamięci Konfederatów. Podczas wyprawy uczniowie mogli podziwiać piękno walorów Beskidu Niskiego. Świetna atmosfera oraz piękna, słoneczna pogoda motywowała do pieszej wędrówki, śpiewów pieśni patriotycznych oraz fotografowania pięknych widoków. Następnie przy Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej wszyscy upamiętnili Konfederatów śpiewami patriotycznymi, a potem udali się na upragniony poczęstunek.

  W dniu 24 maja uczniowie klasy I d sprawdzali i doskonalili swoje umiejętności i  wytrzymałość fizyczną, biorąc udział w ćwiczeniach na poligonie strażackim w Brzeźnicy.

  Pod opieką starszych kolegów ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” ćwiczyli elementy musztry, szlifowali formę  na torze przeszkód składającym się z wysokiej pochylni wraz ze strażacką rurą, tunelu, ruchomych przeszkód i mostu, równoważni, liny, drabinki oraz tyrolki. Nie zabrakło też szkolenia z taktyki, relaksu na łonie natury i oczywiście kiełbasek z grilla.

  Operacja „Czysta Rzeka” to ogólnopolska akcja, której celem jest uświadamianie młodzieży, jak ważna jest dbałość o najbliższą okolicę. W tym roku w akcję włączył się Specjalny  Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jaśle. Nasi uczniowie zostali zaproszeni jako wolontariusze, aby wspierać działania dzieci z niepełnosprawnościami.  Wspólnie oczyściliśmy ze śmieci wały przy rzece Jasiołce.

  Postawa naszych uczniów została doceniona przez Panie Koordynatorki. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania.

  W dniach od 16 do 21 maja 2023 r. Strzelcy z LO w Kołaczycach wspólnie z Orlętami i Strzelcami z Jednostki w Sędziszowie Małopolskim i Ropczycach uczestniczyli w wyjeździe do Italii, którego głównym punktem był udział w obchodach 79. rocznicy Bitwy o Monte Cassino. Patronat nad wyjazdem, który miał przede wszystkim wymiar edukacyjno - patriotyczny i wychowawczy,  objął Starosta Jasielski, Adam Pawluś.

  22 maja w ramach wizytacji kanonicznej parafii św. Anny w Kołaczycach, gościł w naszej szkole J.E. Biskup Senior - Edward Białogłowski. Towarzyszyli mu: ks. Marek Mnich - Wice-dziekan Dekanatu Brzosteckiego oraz ks. Grzegorz Siciak – Proboszcz z Kołaczyc.
  W imieniu społeczności szkolnej gości powitał dyrektor, Pan Antoni Salacha. Wyraził radość ze spotkania oraz nadzieję na owocne jego przeżycie przez młodych ludzi. Podkreślił, że misją Kołaczyckiego Liceum jest wychowanie młodego pokolenia w duchu wartości, w służbie Bogu, Ojczyźnie i ludziom. „Tworzymy klimat zachęcający młodych do pracy nad sobą, troszczymy się o ich rozwój duchowy, intelektualny i fizyczny” – zaznaczył dyrektor.

W dniu 17.05.2923r w Rzeszowie odbył się okręgowy etap Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Drużyna „ratowników” z kołaczyckiego liceum w składzie: Paweł Grotkowski, Julia Fryc, Aleksandra Finek, Kacper Smagacki oraz Kacper Lisowski pod opieką pani Marzeny Sikory zajęła 2 miejsce! Młodzież na początku rozwiązywała test z zakresu pierwszej pomocy. Następnie czekały na nich pozorowane scenki z różnymi urazami np. wypadek samochodowy z 3 osobami poszkodowanym, porażenie prądem, zawał serca czy odcięta kończyna. Rywalizacja między drużynami była bardzo zacięta, więc tym bardziej gratulujemy tak wysokiego miejsca.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!