Zuzanna Michalec – uczennica klasy pierwszej  Kołaczyckiego Liceum – opowiada o swojej pasji:

Moje prace powstają z pasją. Kiedy maluję,  wszystko widzę inaczej niż przeciętny człowiek. On widzi tylko  kobietę,  ja dostrzegam najdelikatniejszą z porcelan, z najpiękniejszym smutkiem… Czerwone oczy, spuchnięte powieki i zaciśnięte wargi... Gdy widzę wybitny obraz, marzę o tym, by go dotknąć, lecz wydaje mi się, że jestem niegodna. ,,Pole pszenicy z krukami" jest wielkim cudem, okupionym cierpieniem, żalem, rezygnacją i upadkiem Van Gogha. To niesamowite, jak dziełem można dużo wyrazić. Ja również dążę do tego w swoich pracach. Gdy tworzę, czas się dla mnie zatrzymuje. Robię to, co kocham. Przelewam emocje na płótno.  Pasja to tak wiele…

„Galeria” prac

Czterech uczniów z naszej szkoły otrzymało dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w tym konkursie. Są to: Jakub Skicki, Oliwia Pietrzak, Anna Gogosz i Julia Serwa. Serdecznie gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Podkarpacki Program Stypendialny ma na celu wszechstronny rozwój młodych ludzi: intelektualny, kulturalny i społeczny. Naszym stypendystom zapewniamy wsparcie w formie warsztatów przedmiotowych, obozów interdyscyplinarnych, spotkań z ludźmi kultury, nauki i życia społecznego, ułatwiamy dostęp do kultury wysokiej oraz instytucji kultury i dziedzictwa narodowego. Celem Programu jest, aby zdolna młodzież była nie tylko wszechstronnie wykształcona, ale także zakorzeniona w dziedzictwie narodowym, a w przyszłości wykorzystywała swoje talenty dla dobra i pożytku Rzeczypospolitej.

Uwaga Nauczyciele!

Proszę pobrać godziny ponadwymiarowe i indywidualne na maj, wypełnić elektronicznie i odesłać na maila:

nadgodziny_zwykłe.xlsx
nadgodziny_indywid.xlsx

Informujemy, że w piątek 05 czerwca 2020 r. w godzinach od 16-18:00 odbędzie się spotkanie informacyjne z rodzicami poprzez kontakt za pomocą dziennika elektronicznego lub innych form określonych w zarządzeniu Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie z 24 marca 2020 r.

Serdecznie zapraszamy!

Dział Rekrutacji i Karier Studenckich Uniwersytetu Rzeszowskiego organizuje wydarzenie „WIRTUALNY DZIEŃ OTWARTY”, który odbędzie się 27 maja 2020 r. w godz. 17:00-18:30 na fanpage'u Uczelni. W spotkaniu będą uczestniczyć: Władze Uniwersytetu, przedstawiciele Kolegiów UR, Samorządu Studenckiego, Działu Rekrutacji i Karier Studenckich. Za pomocą relacji na żywo, pokażemy kampus UR i część naszej infrastruktury, w której studenci zdobywają wiedzę podczas
studiów.

Kliknij w powyższe zdjęcie lub w ten link: