Uczniowie naszej szkoły zrzeszeni w Związku Strzeleckim  „Strzelec”  uczestniczyli w ceremonii wręczenia sztandaru Związkowi Strzeleckiemu „Strzelec” Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Uroczystość odbyła się na placu marszałka Piłsudskiego w czasie obchodów 87. rocznicy jego śmierci. Po odśpiewaniu hymnu RP miała miejsce ceremonia przekazania sztandaru przez fundatora i Ojca Chrzestnego, Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jana Józefa Kasprzyka oraz Matkę Chrzestną, Marszałek Sejmu RP - Elżbietę Witek. Sztandar przyjął Komendant ZS „Strzelec” Marek Matuła, który złożył podziękowanie na ręce dowódcy Naszej jednostki oraz przedstawiciela IPN Rzeszów.

Nasza szkoła bierze udział w pomocy dla Ukrainy. Dzięki datkom i pomocy materialnej, mogliśmy wspomóc naszych wschodnich Sąsiadów w tym trudnym dla nich okresie. Nasza szkoła szczególnie się zaangażowała, za co dostaliśmy podziękowanie ze strony Fundacji "DROGA DO BOGA"

9 maja 2022 roku w naszej szkole zaprezentowaliśmy wystawę o Robercie Schumanie. Ekspozycja ukazuje osobę niezwykłą. Robert Schuman - Ojciec Wspólnoty Narodów Europy kierował się w swoim życiu etyką chrześcijańską. Dążył do tego, aby narody przestały ze sobą walczyć i poznając się lepiej tworzyły zjednoczoną wspólnotę.

Uczniowie z LO w Kołaczycach podczas uroczystych obchodów Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Kołaczycach

Nasz uczennica, Dominika Gonet ,zdobyła pierwsze miejsce w turnieju wiedzy pożarniczej na szczeblu powiatowym. Tym samym zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich w KW PSP Rzeszów. Jest to piękne ukoronowanie zdobytej wiedzy w naszym Liceum oraz początek nowej drogi w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, do której będzie startowała, życzymy powodzenia.

Piątek 29 kwietnia był ostatnim dniem pobytu w szkole przed egzaminem maturalnym dla uczniów klasy trzecich. Bardzo szybko zleciały te trzy lata wspólnej nauki w kołaczyckim liceum. Nadszedł czas rozstania z nauczycielami, a także z koleżankami i kolegami z młodszych klas. Pozostały niezapomniane wspomnienia i zawarte przyjaźnie.