Uczniowie LO Kołaczyce zostali laureatami XVI Edycji Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka przy WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.
  Celem Konkursu Wiedzy o Prawach Człowieka była popularyzacja problematyki praw człowieka wśród młodych ludzi. Konkurs był też formą edukacji oraz podnoszenia świadomości państwowej, społecznej i prawnej młodzieży.    Dodatkowo służył propagowaniu kultury i stał się motywacją do przestrzegania praw człowieka.

11 listopada uczciliśmy pamięć tych, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Ojczyznę. Wraz z uczniami i nauczycielami naszego liceum oddaliśmy hołd bohaterom walczącym o suwerenność Polski.

  Dnia 9 listopada br. odbył się XIII Powiatowy Pieszy Rajd Niepodległości na Górę Liwocz połączony z Koncertem Pieśni Patriotycznych. Organizatorami  wydarzenia, które wpisuje się w powiatowe obchody 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości, byli: Powiat Jasielski, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle.

6 listopada 2023 r. (poniedziałek) w Krośnie Karolina, Julia, Justyna, Weronika, Bartosz oraz Maciej wzięli udział w między powiatowym konkursie na temat życia Mikołaja Kopernika oraz wiedzy o Układzie Słonecznym. Na konkursie, który odbył się w formie quizu na platformie Kahoot, nasi uczniowie wykazali się nieprzeciętną wiedzą na temat astronomii.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd