W dniu 20 marca 2019r. uczniowie klasy II a uczestniczyli w „Dniu przedsiębiorczości”. Przedsięwzięcie to jest organizowane przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W ramach jednodniowych praktyk w różnych zakładach pracy uczniowie mogli zapoznać się z pracą na  stanowiskach, na których chcieliby pracować w przyszłości. Uczniowie dowiedzieli się także, jakie wykształcenie i kwalifikacje są potrzebne do wykonywania danego zawodu.

"W czyjem sercu miłość tleje,
I nie toczy go zgnilizna,
W tego duszy wciąż jaśnieje:
Bóg, rodzina i ojczyzna!"

Władysław Bełza

W dniu 12 marca 2019 r. w naszym Liceum odbyło się spotkanie z Panem Franciszkiem Batorym, Świadkiem Historii – tytuł Prelegentowi został nadany przez IPN – bratem Józefa Batorego, bestialsko zamordowanego „żołnierza wyklętego”.

7 marca 2019 roku w Rzeszowie miały miejsce uroczyste obchody 100 rocznicy śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli połączone z uroczystą przysięgą „Orląt” i młodzieży strzeleckiej. Wśród kilkuset przysięgających z województwa podkarpackiego, małopolskiego, a nawet Lwowa, byli także strzelcy z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach.

W dniu 14 marca 2019r. (czwartek) o godzi. 1600 odbędzie się spotkanie z rodzicami klas trzecich tzw. wywiadówka.
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców klas trzecich.

8 lutego 2019 r. klasa mundurowa LO Kołaczyce brała udział w ćwiczeniach. Zajęcia przeprowadzono w jednostce OSP KSRG Kołaczyce .Celem ćwiczeń było zapoznanie się uczniów ze sprzętem pożarniczym, jego praktyczne zastosowanie oraz wykorzystanie w konkretnych działaniach ratowniczo - gaśniczych. Uczniowie mieli okazję poznać bogatą historię jednostki,jej osiągnięcia,specyfikę funkcjonowania oraz zadania do realizacji.