W listopadzie 2018r. w naszej szkole odbył się etap szkolny Olimpiady Historycznej. Wzięli w nim udział uczniowie: Katarzyna Sypień i Eryk Żyrek. Etap ten składał się z części pisemnej i ustnej.

W grudniu 2018r. Komitet Olimpiady Historycznej w Rzeszowie podjął decyzję, że Katarzyna Sypień i Eryk Żyrek zakwalifikowali się do etapu okręgowego. Część pisemna tego etapu odbędzie się 12.01.2019r. w siedzibie Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Serdecznie gratulujemy Katarzynie i Erykowi.

Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie zapomnij o mnie.

(Adam Mickiewicz  ,,Dziady’’ cz. III)

Laureaci ogólnopolskiego Konkursu ,,Policjanci w służbie historii” z Kołaczyckiego Liceum , którzy uczestniczyli w wyprawie edukacyjnej, mieli możliwość zaprezentowania  własnej relacji oraz wspomnień z tego wyjazdu. Wilno, Kowno, Troki, Dyneburg, Ejszyszki , Moskwa, Miednoje, Ostaszków - to miejsca w których  zetknęli się z historią w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie LO Kołaczyce: Katarzyna Sypień, Izabela Gustek, Eryk Żyrek, zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu „Nie jestem żadną bohaterką. Irena Sendlerowa na tle historii II wojny światowej na ziemiach polskich”. Do etapu finałowego, z 81 drużyn z całej Polski, zakwalifikowało się 18 - zespół z Kołaczyc zapewnił sobie w nim miejsce,  redagując gazetkę poświęconą życiu i działalności bohaterki Konkursu.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!