11 września 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kołaczycach odbyła się konferencja pt. "II wojnie światowej na terenie Gminy Kołaczyce". Na spotkaniu dr Piotr Szopa z IPN Oddział w Rzeszowie zaprezentował wykład pokazujący cały wachlarz zachowań Kołaczycan w okresie wojny na tle innych społeczności Podkarpacia.

W nocy z 28 na 29 sierpnia b.r. rozpoczęła się wyprawa edukacyjna laureatów III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjanci w służbie historii”, wśród których znaleźli się uczniowie z Liceum w Kołaczycach: Aleksandra Bober, Klaudia Dubiel, Julia Jasionowicz, Adam Piątkowski, Adriana Rak, Ilona Szymańska.  W wyjeździe, organizowanym przez Komendę Główną Policji oraz IPN, wzięło udział 12 drużyn z całej Polski.

W dniu 12 września 2019r. odbędzie się spotkanie z Rodzicami w naszej szkole.

Harmonogram spotkania:

16.30 - spotkanie z Dyrektorem szkoły na sali gimnastycznej

17.00 - spotkanie z Wychowawcami poszczególnych klas

18.00 - spotkanie przedstawicieli Rad Oddziałowych z Dyrektrem szkoły.

DRODZY  UCZNIOWIE LO W KOŁACZYCACH !

Podczas tegorocznej odsłony akcji ,,Narodowe Czytanie’’ Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. Są to:

2 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Po Mszy św. o godz. 8.00, która została odprawiona w Kościele Parafialnym w Kołaczycach, cała społeczność szkolna wraz z gronem pedagogicznym zgromadziła się na dziedzińcu szkolnym. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.