W dniu 01.02.2023r. młodzież  naszego Liceum miała okazję spotkać się z Panią dr hab. Moniką Przybysz,  profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Spotkanie dotyczyło negatywnych skutków nadmiernego używania przez młodych ludzi telefonów komórkowych, Internetu oraz mediów społecznościowych. Poruszone zostały następujące kwestie:
- dlaczego telefony uzależniają?

Czy można być w pełni wolnym? Co stanowi granice wolności? Wolność a odpowiedzialność. Jak rozmawiać z młodymi ludźmi na temat wolności?

Te zagadnienia zdominowały debatę zorganizowaną przez Liceum w Kołaczycach w ramach podsumowania projektu „Wolność – rozumiem!”.

W debacie uczestniczyli zaproszeni goście: Adam Kmiecik, wiceburmistrz Kołaczyc; Mieczysław Wójcik, kierownik Posterunku Policji w Kołaczycach; Dyrektorzy szkół podstawowych z Gminy Kołaczyce: Wiesław Jedziniak i  Stanisław Rogaczewski;  Małgorzata Salacha - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzostku; Pani Aneta Szpak ze Szkoły Podstawowej w Lublicy;  Ks. Grzegorz Złotek, katecheta z Kołaczyckiego Liceum; Pani Agnieszka Jamróz – Płaziak, psycholog szkolny oraz przedstawiciele młodzieży: Andrzej Nabożny, Gabriela Drzymalska i Monika Sypień.

W dniu 13.01.2023 klasa 1c była na wycieczce edukacyjnej w Generatorze Nauki w Jaśle oraz obserwatorium astronomicznym w I LO w Jaśle.
  Oceny na zakończenie semestru są już wystawione więc postanowiliśmy zacząć ferie wycieczką klasową. Zwiedzaliśmy wystawę aktywnie. Wykonywaliśmy samodzielnie doświadczenia pod czujnym okiem pracowników. Uczniowie poznawali prawa fizyki, sterowali łazikiem marsjańskim, poznawali układ słoneczny, hodowlę alg, ślimaków i mrówek.

Pod takim hasłem odbyły się warsztaty, połączone z artystycznymi działaniami i zdrową rywalizacją, z udziałem uczniów szkół podstawowych z: Kołaczyc, Bieździedzy, Sieklówki, Lublicy, Sowiny, Brzostku oraz uczniów  Kołaczyckiego Liceum.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!