Wyjątkowy przegląd talentów uczniów Kołaczyckiego Liceum, który miał miejsce w niedzielne popołudnie, zaowocował wielobarwną feerią artystycznych popisów. W programie znalazły się m. in. etiuda teatralna, prezentacje własnych tekstów (poetyckich i epickich), miniatury aktorskie, popisy wokalne (solowe i zespołowe), taneczne, własne kompozycje muzyczne oraz wystawa prac plastycznych.  Licznie zebrana publiczność, oklaskująca młode talenty, „otrzymała” mieszankę artystycznych wrażeń: od wzruszeń po dozę dobrego humoru, kiedy to  „wierszem na temat” popisał się Jonatan Maciejowski .

05 lutego w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach odbyła się XVII edycja Międzyszkolnego Konkursu Kolędy Obcojęzycznej. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Jasielskiego, pana Adama Pawlusia, Burmistrza Kołaczyc, pana Stanisława Żygłowicza oraz Burmistrza Brzostku, pana Wojciecha Staniszewskiego.

Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach otrzymało honorowe Przesłanie Powstańców Warszawskich, które zostało wyeksponowane w holu szkoły, aby głosić młodzieży patriotyczny przekaz – umiłowanie wolności, miłość do Ojczyzny, wierność, męstwo, honor, prawość, tolerancję, przyjaźń i pomoc słabszym.

Podobnie jak w poprzednich latach, młodzież ze Szkolnego Koła PCK, pod opieką Pani Marzeny Sikory, przygotowała Jasełka, które zostały wystawione w Domu Pogodnej Starości „Nazaret” w Kołaczycach. Zostaliśmy bardzo ciepło i serdecznie przyjęci przez mieszkańców oraz opiekunów. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy oraz integrowaliśmy się z podopiecznymi.

Gabriela Baracz, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, znalazła się w gronie laureatów wojewódzkiego Konkursu ”Hollywood za moim domem”. Organizatorzy Konkursu, członkowie Podkarpackiej Komisji Filmowej, zachęcili uczestników do spojrzenia na swoją najbliższą okolicę filmowym okiem i sfotografowania ciekawych miejsc, które w przyszłości mogą posłużyć jako przestrzeń do realizacji scen filmowych.