Nasi wolontariusze w piątek i sobotę zbierali w godzinach od 10.00-18.00 produkty żywnościowe w sklepie Biedronka w Kołaczycach na ulicy Wiejowskiego 22. Z ofiarowanych przez kupujących produktów, o długim terminie przydatności do spożycia, Caritas przygotowywała paczki żywnościowe i posiłki dla potrzebujących. Serdecznie wszystkim dziękujemy!

W dniu 14 marca 2024, uczniowie klasy 2C oraz grupy matematycznej z klas drugich i trzecich wraz z opiekunami mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w wykładach na Politechnice Rzeszowskiej z okazji Dnia Liczby Pi. Wyjazd ten był nie tylko edukacyjny, ale także inspirujący i pełen nowych doświadczeń. Po dotarciu na uczelnię zostaliśmy serdecznie powitani przez studentów Politechniki. Pierwsze wrażenie było imponujące przepiękna aula wykładowa wypełniona po brzegi studentami, nauczycielami i uczniami z innych szkół.

"Ręce Przy Sobie" to projekt realizowany przez uczennice z LO w Kołaczycach w ramach programu" Zwolnieni z teorii". Powstał, by edukować młodych ludzi, jak reagować i gdzie prosić o pomoc widząc lub doświadczając przemocy. Uczestniczki projektu poprowadziły zajęcia dla młodszych kolegów.
Zapraszamy do śledzenia ich aktywności na Facebooku.

We wtorek 5 marca strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2094, uczniowie oraz nauczyciele LO Kołaczyce wzięli udział w pokazie filmu „Raport Pileckiego” w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza.