Dzień Edukacji Narodowej jest świętem nauczycieli, pedagogów, pracowników oświaty. Jest wspaniałą okazją do życzeń, podziękowań i uhonorowania trudu tych, którzy zasłużyli swoim zaangażowaniem, twórczą i rzetelną pracą. W kołaczyckim liceum w dniu 13 października, dyrektor szkoły - Antoni Salacha, w podziękowaniu za codzienną pracę i osiągnięcia dydaktyczne wręczył wyróżnionym nauczycielom nagrody. Wyjątkową atmosferę tego dnia podkreślił montaż słowno - muzyczny przygotowany przez przedstawicieli uczniów z klas: III PA, III PB, III GA.

W dniu 11.10.2021 r. na boisku orlik przy Zespole Szkół Budowlanych odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Średnich o Puchar Starosty Jasielskiego Pana Adama Pawlusia.

W turnieju wzięło udział 7 szkół: Zespół Szkół Nr 3, Zespół Szkół Budowlanych, Zespół Szkół Nr 4, Zespół Szkół w Trzcinicy, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Usługowych i Spożywczych, Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach.

Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym".

Nasza  szkoła dołączyła do kampanii edukacyjno- charytatywnej  o  wdzięcznej nazwie „Tusz do paki”.

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach zaangażowała się w zbiórkę funduszy na rzecz budowy studni w Afryce. Akcja zbiórki makulatury   jest odpowiedzią na apel Grupy Charytatywnej z Przeworska. Dochody uzyskane ze sprzedaży makulatury zostaną przekazane misjonarzom w Sudanie poprzez Polską Fundację ,,Pomoc Afryce”.

W dniu 4 października 2021r. młodzież LO w Kołaczycach spotkała się z Panem Burmistrzem Kołaczyc, Stanisławem Żygłowiczem. Celem wizyty było podziękowanie za objęcie patronatem honorowym indywidualnych biegów przełajowych pod hasłem „Nie tracąc wiary w Niepodległą”.

Uczniowie w dowód wdzięczności wręczyli Panu Burmistrzowi symboliczną statuetkę.

W dniu 30 września 2021 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztanndarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego Pan Dyrektor opowiedział rodzicom w skrócie o funkcjonowaniu naszej szkoły. Po wystąpieniu Pana Dyrektora następną częścią była prezentacja klas, a później wspólna dyskoteka.

Film

Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach było organizatorem VIII edycji indywidualnych biegów przełajowych pod hasłem ,,Nie tracąc wiary w Niepodległą’’, upamiętniających 82 rocznicę Powstania Podziemnego Państwa Polskiego.  Zawody odbyły się w dniu 28.09.2021r. na stadionie Ostoi w Kołaczycach. W biegach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Bieździedzy, Kołaczyc, Sowiny, Sieklówki, Krajowic, Brzysk, Błażkowej, Brzostku oraz młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach.