Z okazji 200 rocznicy Urodzin Ignacego Łukasiewicza wielkiego Patrioty i Społecznika, ale przede wszystkim twórcy światowego przemysłu naftowego, wynalazcy lampy naftowej, członkowie oddziałów jasielskiego i krośnieńskiego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego wyemitowali okolicznościowy medal dla uczczenia rocznicy urodzin Wielkiego Polaka. Emisja medalu wpisująca się w obchody ustanowionego przez Sejm RP Roku Łukasiewicza, zaznacza w sposób historyczny tradycję wybijania okolicznościowych medali dla uczczenia ważnych rocznic, postaci, które odcisnęły swój ważny ślad w historii państwa i Narodu. Medal przekazał absolwent LO, Prezes Jasielskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Piotr Nowiński.

Dnia 1 września 2022 roku nasza  Jednostka Strzelecka  ”JS 2094 Kołaczyce” miała zaszczyt uczestniczyć w ogólnopolskich obchodach organizowanych przez Sejm RP, związanych z 83 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Uroczystość odbyła się w miejscowości Frampol, gdzie 13 września 1939 roku niemieckie samoloty z 8 Korpusu Lotniczego Luftwaffe dokonały barbarzyńskiego aktu, zrzucając bomby niszczące 80 procent zabudowy miasta. Frampol był jednym z najbardziej zniszczonych miast Polski podczas II wojny światowej.

5 września na kołaczyckim rynku uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni  goście wspólnie czytali   „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w ramach akcji Narodowe Czytanie, inicjowanej rokrocznie  przez Prezydenta RP.

Język angielski: Monika Szlachta
29.06.2022
godz.10.00- klasa2C, 2D
23.08.2022
godz.10.00-klasa 2C,2D

DMC Firewall is a Joomla Security extension!