27 stycznia w auli PWSZ w Krośnie odbyło się podsumowanie  Konkursu  Historyczno-Literackiego „Żyliśmy tu razem- śladami podkarpackich Żydów”,  zorganizowanego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu  przez PCEN, Oddział w Krośnie i Urząd Miasta Krosno. Uczennice z Liceum w Kołaczycach  zostały laureatkami  Konkursu: Wiktoria Biernacka  zajęła I miejsce a  Angelika Urban III miejsce, a ich prace, zainspirowane historią kołaczyckich Żydów,  zostały wydane w okolicznościowej antologii. 

10 stycznia b.r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas mundurowych ze studentami Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu- kpr. pchor. Katarzyną Ochwat oraz kpr. pchor. Dominikiem Adamkiewiczem.  Uczniowie zostali zapoznani z ofertą edukacyjną uczelni, zasadami rekrutacji oraz warunkami studiowania. Mili prelegenci opowiedzieli także, jaką drogę musieli przebyć, aby zostać studentami, tak renomowanej uczelni oraz zachęcali do wysiłku i marzeń. 

  Anna Zając, uczennica klasy I GC, zdobyła wyróżnienie w Konkursie Historycznym "Chcieliśmy tylko wolnej Polski", który adresowany był do uczniów ze szkół z Podkarpacia i Dolnego Śląska. Ideą Konkursu, nad którym patronat objęli: Premier RP, Mateusz Morawiecki; Prezes Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, Dolnośląski i Podkarpacki Kurator Oświaty, była popularyzacja sylwetek żołnierzy, działaczy opozycji antykomunistycznej oraz wszystkich osób, zwłaszcza w społecznościach lokalnych, których postępowanie wyrażało wierność najwyższym ideałom.

   Przypominamy wszystkim, że w piątek 3 stycznia 2020 r. o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie rodziców z wychowawcami poszczególnych klas. Na zebraniu będą przedstawione wyniki semestralne uczniów, frekwencja i sprawy różne. Serdecznie zapraszamy. 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!