Ilona Szymańska - uczennica klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach  laureatką III edycji Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. W nagrodę otrzyma możliwość bezpłatnego studiowania w I roku na kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej oraz nagrodę rzeczową.

Finał Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie odbył się w środę 17 kwietnia 2019 r. Zakwalifikowało się do niego 79 uczniów  z całego województwa podkarpackiego.

W tym roku minęła okrągła X rocznica ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach uczestniczą w niej od pierwszej edycji i odnoszą  sukcesy. Zaczęło się od zdobycia dwóch indeksów, uprawniających do studiowania na tej renomowanej uczelni, by w roku jubileuszowym zdobyć ich aż 10 na 15 możliwych. Systematyczna praca uczniów pod kierunkiem ich opiekunów, przychylna atmosfera w szkole oraz wszechstronna pomoc i sympatia nauczycieli przynoszą oczekiwane rezultaty.

Od dnia uchwalenia Konstytucji 3-go Maja minęło już 228 lat. Na ulicach i placach polskich miast uroczyście obchodzono dziś kolejną rocznicę przyjęcia przez Sejm Czteroletni tak zwanej „Ustawy Rządowej”.  Uroczystości te odbyły się również w Jaśle, gdzie ulicami miasta przeszedł biało czerwony korowód. Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach reprezentował poczet sztandarowy składający się z członków drużyny strzeleckiej.

W dniu 14 maja 2019r. w sali widowiskowej JDK w Jaśle odbyły się uroczyste obchody stulecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża. Były okolicznościowe przemowy, podziękowania i gratulacje. Nie zabrakło też różnych odznaczeń i medali. Było nam bardzo miło kiedy wśród osób odznaczonych Odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” rozpoznaliśmy aż czterech naszych absolwentów: Michała Sobonia, Kamila Skickiego, Michała Witalisa i Marcina Gajdę. Tą szczytną ideą zostali zaszczepieni w naszej szkole w trakcie zorganizowanych akcji oddawania krwi. Więcej informacji na stronie do której podajemy link: http://www.terazjaslo.pl/2019/05/uroczyste-obchody-stulecia-polskiego-czerwonego-krzyza-na-ziemi-jasielskiej

Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła  dla Gimnazjalistów i Uczniów klas ósmych oraz ich Rodziców  swoje drzwi, aby  mogli zobaczyć, poczuć, „dotknąć szkoły”,  spotkać się z nauczycielami i starszymi kolegami.  Nawet kapryśna ostatnio aura nie była w stanie pomieszać organizatorom szyków. Liczni odwiedzający szkołę uczniowie mogli nie tylko bliżej zapoznać się z ofertą edukacyjną, ale także doświadczyć panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji każdego ucznia.