Sylwia Samborska i Piotr Jedziniak byli reprezentantami Liceum w Kołaczycach w Koncercie dla Niepodległej, który odbył się 17 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej.

W nocy 29/30 października chętni uczniowie klas trzecich wybrali się na niezwykłą wycieczkę. Pielgrzymowali na Jasną Górę, aby modlić się o dary Ducha Świętego na czas przygotowania i egzaminy maturalne.

Punktualnie o 6:00 w kaplicy Matki Bożej rozległ się dźwięk intrady i naszym oczom ukazał się cudowny wizerunek Czarnej Madonny. Stojąc przed samym ołtarzem, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Po niej modliliśmy się na różańcu.

11 listopada to data szczególnie ważna dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo i waleczność naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność.

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach świętowała w piątek, 8 listopada o godz. 11.11  - wspólnie śpiewając 4 zwrotki hymnu narodowego. Wspólny śpiew odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!