Godzina 5:30 pobudka, życie koszarowe. Godzina 8:00 zbiórka i odprawa na placu koszarowym. Dziewiętnaście reprezentacji klas OPW z województwa podkarpackiego aż "pali" się do startu. Bardzo intensywny dzień pełen wrażeń i zaangażowania młodych ludzi.

  Reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach z klasy 1d OPW w składzie Adam Szopniewski, Jakub Śmietana, Lena Kozek, Amadeusz Michoński, Kamil Madejczyk, Radosław Szukała, Kacper Wal w dniu 18 kwietnia wyjechała na trzy dniową Spartakiadę Klas Wojskowych do Nowej Sarzyny.

  18 kwietna 2024r. odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach II edycja Międzyszkolnego Konkursu „Piosenka Obcojęzyczna”. Do konkursu zgłoszonych zostało 42 uczestników z 22 szkół .
  Sponsorami konkursu byli Pan Adam Pawluś Starosta Powiatu Jasielskiego oraz Pan Stanisław Żygłowicz Burmistrz Miasta Kołaczyce. Objęli oni także nasz konkurs patronatem honorowym. Jesteśmy im bardzo wdzięczni.

Zwycięzcami konkursu zostali:

 19 kwietnia odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg". Celem konkursu było propagowanie wiedzy o integracji europejskiej oraz przybliżenie historii członkostwa Polski w Unii Europejskiej z okazji 20-lecia przystąpienia do wspólnoty europejskiej naszego kraju.
📣Aż 17 uczniów naszego liceum zakwalifikowało się i wzięło udział w II etapie konkursu w gmachu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Sukces licealistów Kołaczyc 🏆🥈. W dniu 17 kwietnia 2024 roku na obiektach Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach odbył się Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny na szczeblu powiatowym dla szkół ponadpodstawowych, organizowany przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, Komendę Powiatową Policji w Jaśle oraz Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach. Do turnieju BRD przystąpiło osiem szkół średnich z powiatu jasielskiego.

W ramach Ogólnopolskiego Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie” pełnoletni uczniowie naszej szkoły od września ubiegłego roku do końca maja 2024 roku oddają krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oddziale Terenowym w Jaśle. Na podsumowanie akcji nagrali oni filmik zachęcający innych do oddawania krwi. Uczniowie podczas gali zostali docenieni i nagrodzeni.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd