W dniach 14-16.10.2016r. w miejscowości Trzcianiec 9 naszych Strzelców brało udział w szkoleniu z zakresu „Walka w terenie zurbanizowanym ‘’. Zajęcia miały na celu przedstawić aspekty i podstawy walki  w trudnym terenie, jakim jest każde mniejsze lub większe miasto.

Pod okiem instruktorów z I Brygady Strzelców Podhalańskich oraz Strzelca uczestnicy mieli okazję przećwiczyć przemieszczanie się po ciągach komunikacyjnych miasta, zdobywanie oraz przemieszczanie się i „czyszczenie’’ budynków od piwnic aż po dach. Zakończeniem szkolenia było kilkugodzinne, samodzielne ćwiczenie, gdzie można było wykorzystać wcześniej poznaną wiedze w praktyce. Uczestnicy szkolenia mogli przekonać się, że jest to jedno z najtrudniejszych zadań, jakie czeka obecnych żołnierzy czy strzelca na wspólnym polu walki. Pomimo zmęczenia, nasi koledzy i koleżanki wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenie oraz wiedzę.