Celem Konkursu zorganizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie było zredagowanie gazetki szkolnej poświęconej patronowi szkoły. Redakcja „Strefy Młodych” z  Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach w składzie: Martyna Hendzel, Katarzyna Ochwat, Martyna Trojan, Dawid Maziarz, Maciej Kula, Maciej Janas i Michał Żydek podjęła to wyzwanie, tworząc portret nieprzeciętnej kobiety i wielkiej Polki – Marii Skłodowskiej – Curie. Jury doceniło wartość merytoryczną oraz oryginalną formę gazetki, na którą złożyły się: felietony, ukazujące z punktu widzenia młodzieży geniusz noblistki, ciekawostki z jej życia, naukowe opracowanie jej biografii, informacje na temat zastosowania jej wynalazków w życiu, prace plastyczne. Zwycięzcom gratulujemy!