W marcu 22 uczniów naszej szkoły klas I, II i III wzięło udział w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Pokaż nam Język”, którego organizatorem są Wyższe Szkoły Bankowe z Bydgoszczy, Chorzowa, Gdańska, Gdyni, Opola, Poznania, Szczecina, Torunia i Wrocławia. W pierwszym etapie konkursu uczestnicy musieli rozwiązać testy sprawdzające ich poziom kompetencji językowych oraz wiedzy kulturoznawczej z wybranej kategorii językowej: angielskiej lub niemieckiej. Do konkursu zarejestrowało się 659 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, a zadania konkursowe rozwiązało 23 555 uczniów.

Komisja konkursowa do półfinału zakwalifikowała następujących uczniów naszego liceum:
kategoria –język angielski
Stanisław Salacha – kl. 1b
Marianna Śniegowska – kl. 1 b
Iga Wiśniowicz – kl. 1 c
Diana Surdek – kl. 2b
Anita Musiał – kl. 3 a
Magdalena Koś- kl. 3a
Bartosz Żydek – kl. 3a

kategoria – język niemiecki

Marek Przewoźnik – kl. 1 d
Agnieszka Prokop – kl. 3 a
Oliwia Michalec - kl. 3c

W półfinale, który odbędzie się 31 marca uczniowie będą mieli za zadanie wypowiedzieć się w języku angielskim lub niemieckim na dwa pytania związane z tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu - "Bliżej czy dalej od siebie? - rola wirtualnego świata w komunikacji międzyludzkiej".
Życzymy powodzenia w następnym etapie konkursu!!!