W dobie szybkiej komunikacji,  smsów,    coraz mniejsze  znaczenie ma słowo – jego piękno i bogactwo. Jednak  okazuje się,  że i wśród młodych ludzi, na co dzień chętnie posługujących się komórką i komputerem,  nie brakuje miłośników pięknego  języka utrwalonego w literaturze. Dowodzi tego duża ilość uczestników konkursu recytatorskiego „Sensowne twory słowne”, organizowanego przez  MDK w Jaśle. Wśród uczestników znalazło się trzech uczniów  naszej szkoły: Ania Skiba i Albert Madej z klasy II a oraz Weronika Winiarska z klasy  I a.

Ich prezentacje zostały zauważone i docenione przez  jurorów. Weronika zachwyciła swoją interpretacją wiersza Mariana Hemara i zdobyła I miejsce, natomiast wśród wyróżnionych znalazła się Ania Skiba.