Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie pt. „ Know America 2016”, którego organizatorem jest Fundacja Wspomagania Wsi i Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Amerykańską  w Polsce. Do wygrania w konkursie były bardzo atrakcyjne nagrody: wyjazd do USA, trzydniowy pobyt w Warszawie, indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego oraz miesięczny staż w American Chamber of Commerce (Amerykańskiej Izbie Handlowej) w Warszawie.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali następujący uczniowie:  Natalia Leśniak, Anna Hynek (kl. 2a), Patrycja Pacana, Anna Paściak (kl. 3b), których opiekunką była pani Maria Garduła-Śniegowska oraz Bartosz Żydek (kl. 3a), którego opiekunką była pani Małgorzata Piątkowska. Najlepszy wynik wśród naszej reprezentacji osiągnął Bartosz Żydek zdobywając 54 pkt i do następnego etapu konkursu zabrakło mu tylko 3 punktów. Należy jednak podkreślić, że jesteśmy bardzo dumni z tego  wyniku, który w skali całego kraju jest bardzo wysoki, gdyż  spośród  728 uczestników, Bartosz znalazł się tuż za   laureatami I etapu konkursu.

Konkurs ten wymagał od biorących  w nim udział dużego zaangażowania i solidnego przygotowania się ze względu na stopień trudności zadań konkursowych  oraz tematykę konkursu, która obejmowała takie dziedziny jak: kultura, popkultura, historia, amerykański system polityczny, bieżąca sytuacja społeczno-gospodarcza, stosunki polsko-amerykańskie, system edukacji, geografia, "słynne cytaty", sport.  Uczniowie biorący udział w konkursie musieli odpowiedzieć na 40 pytań w języku polskim i 40 pytań w języku  angielsku. Znaczna część pytań  była podchwytliwa i wymagała udzielenia kilku prawidłowych  odpowiedzi.