18 listopada w  Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej „ Myśląc Ojczyzna ...” , w którym udział wzięli uczniowie z szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu jasielskiego.   Jak podkreślają organizatorzy impreza ta jest  kontynuacją obchodów Narodowego Święta Niepodległości, a  piosenki patriotyczne mają  łączyć pokolenia oraz  uczyć  młodych ludzi szacunku  do Ojczyzny i względem siebie.

Nasze liceum  reprezentowały  w konkursie uczennice: Patrycja Nocek z kl. 3a  oraz Diana Surdek  i Monika Stawarz z kl. 2b. Uczestników konkursu oceniało profesjonalne jury  złożone z przedstawicieli  Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle,  Paweł Oszajca (przewodniczący konkursu), Monika Twarduś oraz Piotr Kudłaty. W tegorocznej edycji konkursu poziom wykonawców był bardzo wysoki. Występy  uczennic naszej szkoły bardzo podobały się publiczności, co zostało  docenione gromkimi brawami,  a  Patrycja Nocek  wykonując piosenkę I. Santor „Powrócisz tu” podbiła serca jurorów  zdobywając II miejsce. Należy dodać, iż uczniowie kołaczyckiego liceum rokrocznie uczestniczą w tym konkursie  odnosząc sukcesy.

Serdecznie gratulujemy udanych występów naszym uczennicom.