Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ruch społeczny, którego celem jest promowanie przedsiębiorczości wśród mieszkańców całego świata, niezależnie od wieku czy płci. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark.

Przedsięwzięcie to odbywa się w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. W jego trakcie organizacje, instytucje i firmy organizują szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania własnej marki, negocjowania i wielu innych zagadnień związanych
z przedsiębiorczością.

W Liceum w Kołaczycach rozumiemy jak ważne w dzisiejszym świecie są postawy przedsiębiorcze i wiedza w tym zakresie, dlatego z wielka chęcią przyłączyliśmy się do tego wydarzenia. Chcieliśmy, aby młodzież naszej szkoły mogła zdobyć nową wiedzę związaną  z przedsiębiorczością, ale także, aby była ona atrakcyjna dla młodych ludzi. Zaprosiliśmy do nas pana Stanisława Gacka, specjalistę do spraw sprzedaży w Banku Pekao. Nasz gość przeprowadził zajęcia z młodzieżą zatytułowane ˶ Nowoczesna bankowość – rola banku w przedsiębiorczości ̋. W trakcie zajęć uczniowie naszej szkoły uzyskali szeroką wiedzę, która jest przydatna nie tylko przedsiębiorcom, ale także wszystkim ludziom we współczesnym świecie. Do najważniejszych omówionych tematów należały między innymi: rola banku, rodzaje usług bankowych, rodzaje kredytów, także studenckich, zakładanie rachunków bankowych dla młodzieży, użytkowanie kart kredytowych, bankowość elektroniczna, płatność mobilna oraz bezpieczeństwo bankowości elektronicznej. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Zdobyta wiedza z pewnością będzie przydatna młodzieży już w chwili obecnej, ale także w ich przyszłym życiu zawodowym.