Dnia 12. 10. 2015r. w naszej szkole odbyła się prelekcja dotycząca szkodliwości substancji psychoaktywnych - dopalaczy. Prelekcje wygłosił Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Jaśle lek. med. Dariusz Pomprowicz.

Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się: czym są dopalacze, jaki jest ich skład, jak działają, jakie mogą być skutki zażywania dopalaczy, zostali również poinformowani, gdzie mogą szukać pomocy w przypadku zażycia dopalaczy, uzależnienia od środków psychoaktywnych. Przedstawiciele Sanepidu przygotowali dla uczniów ulotki dotyczące szkodliwości dopalaczy.

Uczniowie dowiedzieli się, jakie są niebezpieczeństwa wynikające z zażywania dopalaczy i środków psychoaktywnych,  zostali zapoznani z konsekwencjami dla zdrowia fizycznego
 i psychicznego człowieka, do których może doprowadzić zażywanie dopalaczy. Przedstawiciele Sanepidu przestrzegali uczniów przed spożywaniem bądź próbowaniem  nieznanego pochodzenia substancji czy leków, gdyż mogą one powodować nieodwracalne w skutkach konsekwencje.