Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klasy 2b.

Zgodnie z tradycją całość rozpoczęła się wykładem inauguracyjnym, który wygłosił prof. dr hab. inż Maciej Mazurkiewicz pt. "Jak człowiek troszczył się o środowisko. Gospodarowanie odpadami w ujęciu historycznym", podczas którego uczniowie mieli okazję zapoznać się jak zmieniała się gospodarka odpadami na przełomie wieków.

W drugiej części uczniowie uczestniczyli w kilku zajęciach praktycznych pt. Sześć stóp pod ziemią, "Puszkowiec" - ekologiczne ciepło oraz „Przetestuj swój umysł”. Na zajęciach tych mogli od strony praktycznej poznać zagadnienia związane z lokalizacją obiektów znajdujących się pod ziemią za pomocą georadaru, zapoznać się z budową kolektora słonecznego wykorzystującego jako płyn transportujący ciepło, powietrze czy wejść w tajniki sztuki negocjacji.

Spotkania naukowe zakończyły się wykładem dr. Tadeusza Wosiewskiego  „Dopalacze – mity a rzeczywistość” po którym została przedstawiona scenka na temat groźnego wpływu środków odurzających.

Miłą niespodzianką dla wszystkich było losowanie nagród, w którym nasi uczniowie wygrali główną nagrodę w postaci wycieczki.