Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach oraz Uczniowski Klub Sportowy „Licek” działający przy szkole byli organizatorami 2 edycji indywidualnych biegów przełajowych pod hasłem: „Nie tracąc wiary w Niepodległą”, upamiętniających 76 rocznicę Powstania Podziemnego Państwa Polskiego. Zawody odbyły się w dniu 28.09.2015r. na stadionie miejskim w Kołaczycach. Wzięli w nich udział uczniowie szkół gimnazjalnych z Brzostku, Januszkowic, Kołaczyc, Bieździedzy, Sieklówki, Brzysk oraz Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach.

Dyrektor szkoły, Antoni Salacha przywitał wszystkich uczestników, a uczeń Tomasz Filipek, przedstawił krótki rys historyczny powstania Podziemnego Państwa Polskiego.

Patronat nad imprezą objął Starosta Jasielski, Franciszek Miśkowicz oraz Burmistrz Kołaczyc – Małgorzata Salacha. Puchary i dyplomy zwycięzcom wręczyli: Pan Starosta oraz w imieniu Pani Burmistrz, Sekretarz Urzędu Miasta – Marta Kozioł. Na wręczeniu nagród obecny był również przedstawiciel Wojskowej Komisji Uzupełnień w Jaśle – Kapitan Bogusław Antas.

Biegi rozgrywane były w 4 kategoriach:

*Dziewczyny (Gimnazjum)     dystans  1000 metrów

I miejsce     Kamila Czajka          (Gimnazjum w Bieżdziedzy)

II miejsce    Weronika Furman    (Gimnazjum w Brzyskach)

III miejsce    Kukla Faustyna      (Gimnazjum w Brzostku)

*Chłopcy (Gimnazjum)    dystans  1500 metrów

I miejsce   Dawid Grotkowski    (Gimnazjum w Brzostku)

II miejsce   Daniel Kulig             (Gimnazjum w Bieździedzy)

III miejsce  Dominik Furman      (Gimnazjum w Brzyskach)

*Dziewczyny (Liceum)     dystans  1000metrów

I miejsce  Anita Zacharko                      2d