W dniach 19/20 września w Warszawie odbyła się w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Warszawie VI Ogólnopolska Konferencja Geogebry. W spotkaniu brało udział około 400 nauczycieli matematyki z całej Polski. Był to czas na zaprezentowanie wniosków z wdrażania „Innowacyjnego programu nauczania matematyki w liceach ogólnokształcących”.  Projekt ten był realizowany w ubiegłym roku szkolnym w Naszym Liceum – jednej z 8 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

Każdy nauczyciel wdrażający program otrzymał materiały dydaktyczne do 300 godzin matematyki na poziomie podstawowym. Do naszej dyspozycji były: program nauczania, scenariusze lekcji, poradniki metodyczne, materiały do pracy z uczniem zdolnym i uczniem z SPE. Dodatkowo  do każdego zagadnienia zawartego w podstawie programowej mieliśmy przygotowane aplety w programie GeoGeobra. Projekt opiera się na kształceniu z wykorzystaniem technologii informacyjnej, wykorzystuje wiedzę o psychologicznych uwarunkowaniach uczenia się oraz elementy oceniania kształtującego.

Uczniowie klasy 1c, w której wdrażany był program, otrzymali nieodpłatnie materiały do zajęć:  skrypty – zeszyty ćwiczeń, przygotowane do każdej lekcji matematyki. Szkoła wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną o komputer, rzutnik i tablicę interaktywną.

Od 20 września 2015 już każdy uczeń i każdy nauczyciel może korzystać z materiałów przygotowanych przez grupę ekspertów pod kierunkiem dr Katarzyny Winkowskiej – Nowak. Są one dostępne pod adresem: https://sites.google.com/site/programdlalo/home.

Wioletta Buba