Pierwszy Zlot Organizacji Proobrnonnych „Tobie Ojczyzno” 17.09.2015 r. w Warszawie na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
Zorganizowany przez Federację Organizacji Proobronnych, Ministerstwo Ochrony Narodowej, Akademię Obrony Narodowej. Około cztery tysięcy młodych ludzi złożyło hołd obrońcom Polski, pamiętając o wydarzeniach z 17 września 1939r.

Uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach (50 osób) wzięli udział w uroczystej defiladzie przed trybuną honorową Dowództwa Ministerstwa Obrony Narodowej z Tomaszem Siemoniakiem – wicepremierem i ministrem Obrony Narodowej.
W zlocie uczestniczyło kilka tysięcy członków organizacji proobronnych z całej Polski w tym uczniowie klas mundurowych. Obecnie funkcjonuje około 1340 klas tego typu.
I Zlotem Organizacji Proobronnych „Tobie Ojczyzno” oficjalnie zapoczątkowana została działalność Federacji Organizacji Proobronnych, która zwróciła się o ideowe przywództwo do światowego związku żołnierzy AK. Młodzież klas mundurowych pod opieką p. Dariusza Szczepanika, p. Maciej Karpa doskonale zaprezentowała się pośród innych tego typu organizacji , że zwróciła uwagę na siebie samego prezesa Federacji gen. dyw. rez. prof. Bogusława Pacek, który z całą „świtą” dokonał przeglądu naszego oddziału jako jedynego, zwracając uwagę w rozmowie z opiekunami, że klasy policyjno-strażackie są trochę traktowane po macoszemu wśród klas mundurowych, a to właśnie straż i policja odgrywają bardzo ważną rolę w systemie obrony i bezpieczeństwa państwa i że to właśnie te służby znacznie częściej interweniują w codziennych sytuacjach zagrożeń niż wojska. Generał pogratulował pomysłu i zadeklarował swoje wsparcie w rozwoju idei klas policyjno-strażackich. Również obecna na zlocie córka generała W. Anders Anna Maria Anders wyraziła pełne poparcie dla tego typu działań.
Po defiladzie kołaczycka młodzież z opiekunami udała się na „Piknik militarny” zorganizowany w Akademii Obrony Narodowej.