Dzień Przedsiębiorczości  organizowany przez Młodzieżową Fundację Przedsiębiorczości odbył się już dwunasty raz. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nim po raz czwarty. Celem projektu jest przygotowanie młodzieży do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej i drogi zawodowej.

Program objęty był także Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W ramach projektu uczniowie klasy II a wzięli udział w praktykach w różnych zakładach pracy. Dzięki temu mogli się przekonać jak wygląda praca na różnych stanowiskach i skonfrontować swoje wyobrażenia z rzeczywistością.  Mamy nadzieję, że dzięki temu będzie im łatwiej podjąć dobrą decyzję dotyczącą dalszego kształcenia i przyszłego zawodu. Udział naszych uczniów w tym projekcie to jedno z wielu działań podejmowanych przez szkołę, aby przygotować młodzież do odnalezienia się na rynku pracy i pomóc im w realizacji planów zawodowych.