Drużyna "ratowników" z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kołaczycach zajęła II miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Świdniku na Słowacji. Zawody zostały przeprowadzone w dniu 19.06.2015r. i wzięło w nich udział czternaście drużyn w tym trzy z Polski.

Uczniowie wykazali się przygotowaniem merytorycznym i praktycznym, zdyscyplinowaniem oraz profesjonalizmem w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych przypadkach tj.:

• zwichnięciu kostki
  • oparzeniu
  • utracie przytomności
  • zadławieniu
  • zawału serca
  • wypadku poszkodowanego na rolkach
  • krwotoku zewnętrznego ręki
  • wykonaniu RKO

Grupa w składzie: Gabriela Wojtunik, Andżelika Płaziak, Marzena Knap, Radosław Krupka i Bartłomiej Król została przygotowana przez panią Marzenę Sikorę. Jest to kolejny sukces uczniów kołaczyckiego liceum w tej dziedzinie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy jednocześnie dalszych tak wspaniałych osiągnięć.