W dniach 10-12 czerwca 2015 uczniowie klasy 2c naszego Liceum brali udział w obozie wojskowym organizowanym przez Górski Oddział Rozpoznawczo Desantowy w Nowym Sączu. Szkolenie odbywało się w pięknych okolicznościach przyrody w Pieninach w Górskim Ośrodku Szkolno – Wypoczynkowym „Pod Durbaszką”.

Pod dowództwem „mundurowych” młodzież zmagała się z różnymi zadaniami: strzelanie, musztra, składanie broni AK47, udzielanie pomocy rannemu w polu walki, transport rannego, orientacja w terenie, tworzenie szyków bojowych itp. Zajęcia nie należały do najprostszych. Młodych kadetów nie  ominęły także zajęcia teoretyczne, nocne warty, pobudka o 6 rano i poranna „zaprawa”. Kadra zapewniła obozowiczom sprzęt oraz opiekę instruktorską i pedagogiczną.

Uczniom towarzyszyła piękna pogoda i zapierające dech w piersiach widoki Pienin. Na koniec znaleźliśmy czas na rekreację. Udało się nam przejść przez najpiękniejszy wąwóz Pienin – wąwóz  Homole.