Szkolna drużyna pierwszej pomocy z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach została zaproszona do Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Nowym Żmigrodzie, gdzie w trakcie „Pikniku Rodzinnego” przeprowadziła pokaz pierwszej pomocy.

Uczniowie: Gabriela Wojtunik, Marzena Knap, Radosław Krupka i Bartłomiej Król, pod opieką pani Marzeny Sikory, zaprezentowali, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy  poszkodowanemu potrąconemu przez samochód. W trakcie symulacji zdarzenia ranny został również kierowca samochodu, któremu także należało udzielić pomocy.

Scenka wyglądała bardzo realistycznie, niektórzy uczestnicy pikniku uznali,  że ta sytuacja była prawdziwa.  Rannych bardzo dobrze symulowali Kamil Biernacki i Jakub Podgórski. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, dostali ogromne brawa i podziękowanie
za przybliżenie zasad pierwszej pomocy.