17 uczniów klas mundurowych kołaczyckiego Liceum, miało możliwość uczestniczenia wraz z młodzieżą klas mundurowych z całej Polski w bezpłatnym Szkoleniowym Stażu Pożarniczym organizowanym przez Polski System Walki Wręcz HALLER oraz OSP Wiśniowa.

Staż odbył się w dniach 22-24 maja 2015r. w szkole podstawowej w  Wiśniowej.  Program zajęć był bardzo rozbudowany. Obejmował on zajęcia z pierwszej pomocy, musztrę, rozstawianie drabin oraz rozwijanie lin gaśniczych, ratownictwo techniczne, symulację pożarów, ratownictwo wysokościowe, zapoznanie ze sprzętem pożarniczym, a także wykłady z teorii pożarnictwa. Poza tym nie brakowało ćwiczeń sprawnościowych, nocnych marszobiegów, czy zajęć z technik walki. Wspólnie spędzony czas był także okazją do zawarcia nowych znajomości i wymiany doświadczeń.  Cieszy przede wszystkim fakt, że uczennica LO Kołaczyce Iwona Marszałek wraz z dwoma osobami z województwa podkarpackiego, została wytypowana, dzięki swoim umiejętnościom, do przeszkolenia na instruktora Polskiego Systemu Walki Wręcz Haller. Na zakończenie stażu nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów uczestnictwa.