Uczniowie klasy humanistycznych wzięli udział w spotkaniu z Martą Fox – poetką, dziennikarką, autorką wielu poczytnych książek dla młodzieży i dorosłych, zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kołaczycach.

Pani Marta z wielką szczerością, bez patosu mówił o swojej pasji,  którą są książki – ich pisanie  i czytanie. Podzielił się własnymi  doświadczeniami czytelniczymi, odsłoniła kulisy swojej pracy i życia, odpowiadała  na pytania słuchaczy. Przekonywał młodych ludzi, że  warto i  trzeba mieć marzenia i o nie walczyć. Pokazała też, że z książką w ręku łatwiej i  bezpieczniej przejść przez świat.

Spotkanie z panią Martą  stało się dla uczniów ciekawa lekcją „czytania” , ale też lekcją życia, która, być może, skłoni do sięgnięcia po teksty Autorki,  do literatury w ogóle, a na pewno pozostanie na długo w pamięci.