W dniu 28 kwietnia 2015 roku miał miejsce finał Konkursu "WOLNI OD UZALEŻNIEŃ", którego organizatorem była Nasza Szkoła. Uroczysty finał Konkursu swoją obecnością zaszczyciły osoby z Gminy Kołaczyce, które na co dzień zajmują się pracą z ludźmi uzależnionymi bądź osobami z grupy ryzyka.

Członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pracownicy: Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespołu Interdyscyplinarnego. Osoby, którym bliskie są sprawy społeczne oraz młodzież wraz z opiekunami.

Konkurs, odbywający się w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej,  skierowany był do wszystkich gimnazjalistów z Gminy Kołaczyce oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. Cieszył się dużą popularnością – wzięło w nim udział 54 młodych ludzi, na których czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołaczycach.

Laureaci konkursu plastycznego:(kategoria szkoła gimnazjalna)

I miejsce – Gozdecka Patrycja z Zespołu Szkół Społecznych w Sowinie

II miejsce –Knap Kinga z  Zespołu Szkół Społecznych w Lublicy

III miejsce – Rachowicz Anna  z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kołaczycach

Laureaci konkursu plastycznego:(kategoria szkoła ponadgimnazjalna)

I miejsce – Przybyło Alicja z LO w Kołaczycach

II miejsce – Latoszek Emanuela z LO w Kołaczycach

III miejsce –Palar Sandra z LO w Kołaczycach

Laureaci konkursu literackiego (kategoria szkoła gimnazjalna)

I miejsce – Fundakowska Bożena z Zespołu Szkół Społecznych w Lublicy

II miejsce – Michalec Mateusz z Zespołu Szkół Społecznych w Lublicy

Laureaci konkursu literackiego (kategoria szkoła ponadgimnazjalna)

I miejsce – Madej Albert  z LO w Kołaczycach

II miejsce – Surdek Diany z LO w Kołaczycach

III miejsce – Filipka Tomasza z LO w Kołaczycach

Na tę okoliczność, młodzież z Naszej Szkoły,  przygotowała spektakl profilaktyczny, który zaprezentował negatywne skutki nałogu, stał się przestrogą dla młodych ludzi i pretekstem do refleksji nad własnym życiem. Na koniec spotkania przeprowadzone zostały warsztaty profilaktyczne dla zebranej młodzieży przez pana Piotra Gozdeckiego - terapeutę uzależnień.